Co zamiast poczty Google Inbox? Na przykład aplikacja Spark, która dziś trafiła na Androida

Google rozpoczęło już jakiś czas temu swoje wiosenne porządki – jedną z aplikacji, z którą na dobre się żegnamy, jest Inbox. Sam użytkowałem ją przez długi czas i trudno będzie mi znów wrócić do Gmaila. Pewną alternatywą dla tych, którym podobał się „inteligentny” charakter Inboksa, może być aplikacja Spark, która nazywana jest jego duchowym spadkobiercą.

Spark od dłuższego czasu z powodzeniem działał już na desktopach w wersji webowej, systemie iOS i macOS. Niedawno zapowiedziano jego pojawienie się również na platformie Android, i oto jest.

Reklama

Klient poczty od Readdle Inc. ma kilka przydatnych funkcji, które ułatwiają zarządzanie wiadomościami e-mail. Umożliwia odkładanie ich na później, przypomnienia, wyszukiwanie, przypinanie pojedynczych maili, planowanie ich wysyłki czy nawet organizowanie kontaktów w zespoły.

W ustawieniach dostosujemy wygląd naszego programu, w tym to, co znajdzie się w kanapkowym menu wysuwanym z boku ekranu, zdecydujemy jakie gesty będą odpowiadać za poszczególne akcje czy dodamy przydatne widżety.

Apka nie potrafi tak trafnie przypisywać kategorii mailom jak Inbox, ale również próbuje uporządkowywać je według własnego schematu, co przydaje się podczas szybkiego uporządkowywania skrzynki odbiorczej. Według twórców, jest to najlepszy zastępca Inboksa na rynku.

Jeśli chcecie wypróbować Spark, to możecie już pobierać aplikację ze sklepu Google Play. Co prawda pierwszy kontakt z nią mnie nie oczarował, ale chyba powinienem po prostu poświęcić jej trochę więcej czasu.

 

źródło: Spark, własne, dzięki @ow i Kasi