Poczta Polska automat paczkowy
automat paczkowy (fot. Poczta Polska)

Poczta Polska oddała do użytku pierwsze automaty paczkowe

Poczta Polska poinformowała dziś o oddaniu do użytku pierwszych automatów paczkowych, które przez większość klientów z pewnością będą nazywane „paczkomatami”, nawet jeśli prawa do tej nazwy ma InPost. Do końca października 2019 roku w całej Polsce ma działać już 200 maszyn tego typu.

Nie wiem, jak Wy, ale osobiście nie cierpię czekać na kuriera czy listonosza, nawet jeśli z doświadczenia wiem, w jakich godzinach mogą się u mnie pojawić. Z tego powodu wręcz uwielbiam zamawiać przesyłki do tzw. punktów odbioru, którymi mogą być Paczkomat InPostu, sklepy Żabka czy stacje paliw PKN Orlen, ponieważ odbieram je wtedy, kiedy mi pasuje i nie jestem uwięziony w domu. Z informacji przekazywanych przez Pocztę Polską wynika, że nie jestem w tej kwestii odosobniony:

Reklama

O tym, że trafiliśmy w gusta Polaków najlepiej świadczą dane, z których wynika, że do naszej sieci Odbiór w Punkcie tylko w pierwszym półroczu 2019 nadano prawie taki sam wolumen przesyłek jak w całym roku 2018. Klienci cenią sobie bliskość lokalizacji punktów i elastyczne godziny odbioru. – Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej odpowiedzialny za sprzedaż

Automaty paczkowe to kolejny sposób, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, który z pewnością każdy jeden doceni. Nie jest bowiem tajemnicą, że Paczkomaty InPostu okazały się strzałem w dziesiątkę. Ba, w okresach największej sprzedaży w sklepach internetowych (na przykład przed świętami Bożego Narodzenia) wręcz pękają one w szwach lub nawet brakuje w nich miejsca, przez co kurierzy muszą stać pod maszynami i wydawać paczki.

Pierwszy automat paczkowy został uruchomiony w nowo otwartej filii Poczty Polskiej znajdującej się na osiedlu Port Praski przy ul. J. Sierakowskiego 5 w Warszawie. Kolejnych pięć maszyn działa już w sklepach Biedronka w stolicy.

Poczta Polska automat paczkowy
Automat paczkowy (fot. Poczta Polska)

Według zapowiedzi, do końca sierpnia 2019 roku zostanie uruchomionych co najmniej sto automatów paczkowych w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku. Do końca października 2019 roku w całej Polsce ma natomiast działać już 200 maszyn tego typu.

Źródło: Poczta Polska