Poco F1 ma nakładkę systemową podobną do MIUI. Wersja beta launchera Poco jest już dostępna w sieci 18

Poco F1 ma nakładkę systemową podobną do MIUI. Wersja beta launchera Poco jest już dostępna w sieci

Submarka Xiaomi, Pocophone, pachnie jeszcze świeżością. Wczoraj miała miejsce premiera pierwszego urządzenia tej marki i już zapracowało sobie ono na miano najtańszego flagowca z procesorem Qualcomm Snapdragon 845, jaki jest dostępny w sprzedaży. Jednak jest jeszcze pewna różnica między Poco F1 a smartfonami Xiaomi. Telefon ten nie działa na czystym Androidzie, nie ma też klasycznego MIUI, ale zainstalowano w nim nakładkę systemową Poco Launcher.

Poco Launcher to w gruncie rzeczy zmodyfikowana nakładka MIUI. W wielu scenariuszach smartfon będzie więc zachowywał się podobnie do Xiaomi Mi 8, ale nie we wszystkich. Programiści, którzy dbali o kształt systemu zarządzającego Poco F1, pokusili się o wzbogacenie nakładki o kilka dodatkowych funkcji i zadbali o to, by oprogramowanie różniło się nieco od MIUI pod względem wizualnym.

Podczas premiery Poco F1 w Nowym Delhi zapowiedziano, że wersja beta launchera Poco będzie dostępna w sklepie Google Play od 29 sierpnia. Jednak wystarczył jeden dzień, żeby program pojawił się w sieci na nieoficjalnych forach, w formie pliku .APK. Pierwsze osoby lubiące eksperymenty z wersjami beta aplikacji, już mają ją zainstalowaną na swoich Xiaomi.

Jest jeden warunek, żeby Poco Launcher poprawnie zadziałał na naszym urządzeniu Xiaomi: musimy przejść do ustawień aplikacji i odinstalować wszystkie aktualizacje MIUI, jakie trafiły na nasz smartfon. Dopiero wtedy możemy przejść do instalacji Poco Launchera z pliku .APK.

Poco Launcher wprowadza kilka usprawnień do konwencjonalnej nakładki MIUI, na przykład szufladę z aplikacjami, pasek wyszukiwania na dole ekranu, grupowanie aplikacji na podstawie ich kategorii lub kolorów ikon, a nawet obsługuje szybkie akcje, widoczne po dłuższym przyciśnięciu ikony danego programu.

Jeśli macie odrobinę cierpliwości, oczywiście polecałbym ze względów bezpieczeństwa poczekać do najbliższej środy i pobrać betę Poco Launchera ze sklepu Google Play. Ciekawe, czy ten program uruchamiający zyska sobie większą rzeszę chwalących go użytkowników, niż MIUI, przez lata rozbudowywane przez Xiaomi.

 

źródło: fonearena przez Tech2