PocketBook CAD Reader z wyświetlaczem E Ink Fina – tablet dla użytkowników AutoCAD | Tabletowo.pl

PocketBook CAD Reader z wyświetlaczem E Ink Fina – tablet dla użytkowników AutoCAD

Dołącz do dyskusji 0
PocketBook CAD Reader

Tabletów powstaje całe mnóstwo, dzięki czemu co jakiś czas możemy poznać kolejny interesujący produkt. W większości są uniwersalne, służą bowiem do wszystkiego, ale nie zawsze. Pokazuje nam to najnowsze urządzenie firmy PocketBook, mianowicie PocketBook CAD Reader, który ukierunkowany został na użytkowników programu AutoCAD, firmy Autodesk.

W CAD Reader najważniejszy jest wyświetlacz. Jest to bowiem najnowsza wersja papieru elektronicznego – E Ink Fina, który charakteryzuje się przede wszystkim niskim zapotrzebowaniem na energię, niewielką wagą i grubością oraz możliwością korzystania w każdych warunkach oświetleniowych . Jak informuje Pocketbook, jest to rodzaj szklanego ekranu opartego o technologię TFT. Jest to niezwykle cienka powłoka, dzięki czemu wyświetlacze są lżejsze i smuklejsze, niż standardowe LCD. W porównaniu z panelami TFT nowe wyświetlacze „oszczędzają” 50% wagi i grubości.

Ale ekran to jeszcze nie wszystko. Jakie parametry oferuje Pocketbook CAD Reader? Przede wszystkim dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1GHz (konkretna jednostka nieznana), 2GB RAM oraz digitizes Wacoma. Za długość czasu pracy urządzenia opartego o Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich (trudno wyczuć dlaczego producent zdecydował się na tak starą wersję systemu), odpowiada akumulator o pojemności 8000 mAh. Wszelkie projekty stworzone w AutoCAD będzie można przechowywać w pamięci tabletu wynoszącej 16GB (ma się zmieścić do 200 projektów architektonicznych, które mogą być edytowane lub przesłane dalej, dzięki WiFi oraz 3G).

Dmitriy Shemet, dyrektor Działu Badań i Rozwoju w firmie PocketBook, stwierdził:

Na naszym nowy produkcie można przechowywać wszystkie projekty wspomagane komputerowo, a co ważniejsze można je udostępniać całemu zespołowi niemal w dowolnym miejscu i czasie. Jesteśmy przekonani, że jest to produkt, który będzie bardzo użyteczny dla architektów i innych specjalistów pracujących w budownictwie, ponieważ pozwoli im pracować również w terenie.

Premiera PocketBook CAD Reader będzie miała miejsce 5 grudnia na konferencji Autodesk University w Las Vegas.

PocketBook CAD Reader PocketBook CAD Reader

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona