Po raz ostatni – Windows 10 NIE będzie darmowy dla Insiderów | Tabletowo.pl

Po raz ostatni – Windows 10 NIE będzie darmowy dla Insiderów

Dołącz do dyskusji 0

Blogerzy technologiczni po raz kolejny próbowali interpretować poszczególne tweety i powstało z tego wiele zamieszania. WinBeta, a potem The Verge podchwycili temat i podali informację, że uczestnicy programu Windows Insider będą mogli pobrać kompilację 10130 i mieć za darmo pełnego Windowsa 10 RTM. A za tym posypała się lawina wpisów w polskiej blogosferze.

Tak jak pisałem już jakiś czas temu, darmowa aktualizacja z zachowaniem ważnej licencji możliwa jest tylko dla właścicieli legalnej licencji Windowsa 7 lub Windowsa 8.1. Koniec kropka. Oczywiście „piraci” będą mogli dokonać aktualizacji, ale nie zmieni to statusu nieważności ich licencji. Winą za całe zamieszanie nie można obarczać jedynie blogerów. Microsoft znowu ma ogromne problemy z komunikacją i niejasna treść wpisu na oficjalnym blogu Windowsa stała się pożywką dla spekulacji. Microsoft zmienił treść tego wpisu i teraz już nie ma wątpliwości. Nic się nie zmieniło – darmowy upgrade dotyczy tylko siódemki i 8.1 w pierwszym roku po oficjalnej premierze.

It’s important to note that only people running Genuine Windows 7 or Windows 8.1 can upgrade to Windows 10 as part of the free upgrade offer.

Darowałbym sobie ten wpis, gdyby nie to, że wielu wprowadzonych w błąd użytkowników zaczęło planować aktualizację z ISO jako głównego systemu. Jeśli planowaliście taki manewr – nie będzie on miał sensu i nie otrzymacie legalnej kopii RTM.

źródło: Windows Blog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona