Po konferencji Foxconn i Mozilli - konkretów brak - Tabletowo.pl

Po konferencji Foxconn i Mozilli – konkretów brak

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno informowaliśmy o planowanej wspólnej konferencji firmy Foxconn oraz organizacji Mozilla, która zapowiedziana została na 3 czerwca. Z tej racji dziś już możemy opowiedzieć o zaprezentowanych ciekawostkach.

Dzięki ludziom obecnym na konferencji dowiadujemy się co wydarzyło się na spotkaniu święconemu systemowi Firefox OS . Niestety nie pojawiły się żadne niespodziewane nowości, bowiem – jak wcześniej spekulowano – firmy opowiadały o tym, jak będą współpracować w celu optymalizacji oprogramowania Mozilli dla produktów firmy Foxconn. Jak poinformowano obie firmy pracują razem nad co najmniej pięcioma urządzeniami, jednak nie wiadomo jeszcze pod jaką marką będą sprzedawane.

Mozilla potwierdziła, że Firefox OS jest skierowany do urządzeń mobilnych, takich jak telefony i tablety, jednak ze względu na to, że jest to otwarta platforma, może pojawić się całkiem inna gama urządzeń wyposażona w Firefox OS, w tym między innymi inteligentne telewizory.

Niestety nie wiadomo również w jakiej cenie pojawią się tablety, ani kiedy w ogóle zadebiutują. Na szczęście, tak jak mówiły wcześniejsze plotki, pokazano działający egzemplarz tabletu. Oglądając film poniżej, można się z nim zapoznać:

źródło: lilipitung.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona