Po Huawei P9, P9 Lite i P9 Pro/Plus przyszedł czas na garść informacji na temat P9 Max | Tabletowo.pl

Po Huawei P9, P9 Lite i P9 Pro/Plus przyszedł czas na garść informacji na temat P9 Max

Dołącz do dyskusji 0

Na łamach Tabletowo najczęściej pisaliśmy o Huawei P9, czyli modelu podstawowym, który będzie porównywany z Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, LG G5, Xiaomi Mi 5 czy HTC 10. Przekazywaliśmy Wam jednak również informacje o wariancie Lite oraz Pro/Plus, choć w sieci pojawiało się bardzo mało doniesień na ich temat. Równie mało wiedzieliśmy też o wersji Max. Teraz, dzięki najnowszemu przeciekowi ulega to nieznacznej poprawie,

Jak twierdzi serwis źródłowy, smartfon zostanie wyposażony w dużo większy niż do tej pory sugerowano, bo aż 6,8-calowy wyświetlacz. Rozdzielczość jednak wciąż pozostanie na poziomie Full HD (1080×1920). Jest to wiarygodna informacja, bowiem P8 Max miał dokładnie takie same parametry i bardzo możliwe, że Huawei nie zdecyduje się na żadną zmianę w tej kwestii. Wątpliwe jest też zastosowanie rozdzielczości QHD (1440×2560), od której producent raczej stroni.

Ekran ma także zostać wyposażony w technologię, rozpoznającą siłę nacisku palca. Co ciekawe, słyszeliśmy ostatnio o tym w kontekście P9 Pro/Plus, lecz – jak przekazuje serwis źródłowy – P9 Max ma być jedynym członkiem flagowej rodziny z wyświetlaczem, obsługującym Force Touch. To samo tyczy się aparatów, za które odpowiedzialność ma wziąć Leica.

Pozostała część specyfikacji – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – ma być wspólna z wersją Pro/Plus i obejmować procesor Kirin 955 z układem graficznym Mali-T880, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, dwa aparaty główne, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow z EMUI 4.0.

Co ciekawe, serwis źródłowy podał również prawdopodobne ceny wszystkich wariantów P9, które mają wynosić odpowiednio:

  • 3088 juanów chińskich (około 1835 złotych bez podatku) dla Huawei P9 w wersji podstawowej,
  • 3688 juanów chińskich (około 2190 złotych bez podatku) dla Huawei P9 w wariancie Pro/Plus,
  • 1888 juanów chińskich (około 1125 złotych bez podatku) dla Huawei P9 Lite,
  • 4088 juanów chińskich (około 2430 złotych bez podatku) dla Huawei P9 Max.

Na koniec przypomnę tylko, że premiera rodziny P9 odbędzie się 6 kwietnia na konferencji w Londynie.

*Na grafice wyróżniającej Huawei P8 Max

Źródło: GizmoChina, Huawei

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Przeczytaj następny wpis

iOS 9.3 jest bardziej stabilny niż Android Marshmallow

Apple udostępniło też już aktualizację do iOS 9.3.1

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona