Po Huawei P9, P9 Lite i P9 Pro/Plus przyszedł czas na garść informacji na temat P9 Max | Tabletowo.pl

Po Huawei P9, P9 Lite i P9 Pro/Plus przyszedł czas na garść informacji na temat P9 Max

Dołącz do dyskusji 0

Na łamach Tabletowo najczęściej pisaliśmy o Huawei P9, czyli modelu podstawowym, który będzie porównywany z Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, LG G5, Xiaomi Mi 5 czy HTC 10. Przekazywaliśmy Wam jednak również informacje o wariancie Lite oraz Pro/Plus, choć w sieci pojawiało się bardzo mało doniesień na ich temat. Równie mało wiedzieliśmy też o wersji Max. Teraz, dzięki najnowszemu przeciekowi ulega to nieznacznej poprawie,

Jak twierdzi serwis źródłowy, smartfon zostanie wyposażony w dużo większy niż do tej pory sugerowano, bo aż 6,8-calowy wyświetlacz. Rozdzielczość jednak wciąż pozostanie na poziomie Full HD (1080×1920). Jest to wiarygodna informacja, bowiem P8 Max miał dokładnie takie same parametry i bardzo możliwe, że Huawei nie zdecyduje się na żadną zmianę w tej kwestii. Wątpliwe jest też zastosowanie rozdzielczości QHD (1440×2560), od której producent raczej stroni.

Ekran ma także zostać wyposażony w technologię, rozpoznającą siłę nacisku palca. Co ciekawe, słyszeliśmy ostatnio o tym w kontekście P9 Pro/Plus, lecz – jak przekazuje serwis źródłowy – P9 Max ma być jedynym członkiem flagowej rodziny z wyświetlaczem, obsługującym Force Touch. To samo tyczy się aparatów, za które odpowiedzialność ma wziąć Leica.

Pozostała część specyfikacji – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – ma być wspólna z wersją Pro/Plus i obejmować procesor Kirin 955 z układem graficznym Mali-T880, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, dwa aparaty główne, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow z EMUI 4.0.

Co ciekawe, serwis źródłowy podał również prawdopodobne ceny wszystkich wariantów P9, które mają wynosić odpowiednio:

  • 3088 juanów chińskich (około 1835 złotych bez podatku) dla Huawei P9 w wersji podstawowej,
  • 3688 juanów chińskich (około 2190 złotych bez podatku) dla Huawei P9 w wariancie Pro/Plus,
  • 1888 juanów chińskich (około 1125 złotych bez podatku) dla Huawei P9 Lite,
  • 4088 juanów chińskich (około 2430 złotych bez podatku) dla Huawei P9 Max.

Na koniec przypomnę tylko, że premiera rodziny P9 odbędzie się 6 kwietnia na konferencji w Londynie.

*Na grafice wyróżniającej Huawei P8 Max

Źródło: GizmoChina, Huawei

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

iOS 9.3 jest bardziej stabilny niż Android Marshmallow

Apple udostępniło też już aktualizację do iOS 9.3.1

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona