Po Gionee Marathon M5, M5 Plus, M5 Lite i M5 Enjoy przyszedł czas na M5 Mini

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że większość producentów wypuszcza przynajmniej dwa warianty jednego modelu. Gionee jednak poszło na całość i swoją rodzinę Marathon M5, składającą się do tej pory z czterech członków (albo pięciu, jeśli doliczyć mocniejszą wersję „podstawowego” M5) wzbogaciło o kolejną nowość – tym razem M5 Mini.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego posunięcia ze strony Chińczyków. Z drugiej strony trzeba im oddać to, że są nad wyraz kreatywni – w końcu kto by pomyślał, że jeden model może doczekać się aż tylu różnych wariantów? Doprawdy zadziwiające.

Gionee Marathon M5 Mini jest oczywiście bardzo podobny do swoich starszych braci, zarówno pod względem designu (tu również mamy metalową obudowę), jak i specyfikacji technicznej (w tej kwestii najbliżej mu chyba do Marathon M5 Lite). Smartfon został wyposażony w 5-calowy, pokryty szkłem 2.5D, wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB, aparat główny 8 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED oraz kamerkę 5 Mpix na przodzie.

Gionee Marathon M5 Mini 1

Gionee Marathon M5 Mini ma wymiary 143,5x71x9,6 mm i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop z nakładką Amigo UI 3.1. Energii dostarcza mu akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość dopełniają jeszcze moduły łączności Wi-Fi, Bluetooth i GPS – zabrakło LTE.

Na razie nie znamy jeszcze ceny Gionee Marathon M5 Mini. Co ciekawe, na profilu nigeryjskiego oddziału marki trwa obecnie konkurs, polegający na odgadnięciu ceny smartfona. Trzech zwycięzców otrzyma w nagrodę ww. model.

Źródło: Gionee