Po co Apple umieszcza kaktusa w filmie instruktażowym dotyczącym iOS 11? | Tabletowo.pl

Po co Apple umieszcza kaktusa w filmie instruktażowym dotyczącym iOS 11?

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj Apple udostępniło iOS 11 – najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego. Żeby ułatwić użytkownikom iPadów zapoznanie się z nowymi funkcjami, które są możliwe dzięki aktualizacji, firma prezentuje je na trzech filmach. 

Pierwszy film pokazuje, w jaki sposób łatwo pozbyć się ze zdjęcia bohatera drugiego planu. Oczywiście jest to banalnie proste, jednak Apple sugeruje, że taka prostota ma również swoją cenę. Podczas wymazywania niechcianego obiektu z tła posłużono się aplikacją Pixelmatorza którą w App Store trzeba zapłacić. Efekt jest jednak więcej niż zadowalający.

W drugim materiale widzimy, jak szybko kopiować materiały między iPhonem a iPadem. Schowek w chmurze to jest to! Poniższy film jest kwintesencją współpracy między urządzeniami Apple, do której trudno się nie przyzwyczaić.

Jest jeszcze trzecie wideo, które pokazuje właścicielom iPadów Pro, jak zamienić odręczne notatki w tekst nadający się do wysłania, choćby e-mailem. Do szybkiej pracy znów potrzebna jest płatna aplikacja – tym razem GoodNotesiOS 11 wskazuje więc użytkownikom systemu drzwi do wielu przydatnych miejsc, jednocześnie każąc płacić za klucze do nich.

W pierwszym oraz trzecim klipie występuje jakiś charakterystyczny element – w wideo o edycji zdjęcia był to „inspirujący” kamień, zaś w ostatnim filmie – kaktus. To elementy sprytnie umieszczone w materiałach wideo, które skupiają uwagę, choć nie łączą się bezpośrednio z tematem filmu.

Zwykłe tutoriale są mało zajmujące, więc Apple zawsze stara się przemycić jakiś do nich przedmiot lub żart słowny, który pomógłby w przypomnieniu sobie treści wideo. To cecha wspólna wielu filmów Apple, które możemy znaleźć na YouTubie. Pamiętacie jakiś szczególny?

źródło: Apple

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona