smartfon iPhone 7
(fot. pexels.com)

Plus chce sprzedać odnowionego iPhone’a 7 w cenie nowego

Mimo że nowe iPhone’y są horrendalnie drogie, to starsze modele można kupić w dużo niższych i niekiedy całkiem atrakcyjnych cenach, nawet w sklepach (mowa o oficjalnej, polskiej dystrybucji). Plus dodał do swojego cennika odnowionego iPhone’a 7 128 GB, jednak sugerowana cena poza promocją nieszczególnie zachęca, bowiem nówkę-sztukę da się bez problemu nabyć… taniej.

Kupowanie starszego smartfona, czy to z Androidem, czy z iOS, nie jest głupim pomysłem, szczególnie jeśli jest to model z topowej półki, który znacznie wolniej się „starzeje”. iPhone’y mają dodatkowo tę przewagę, że są znacznie dłużej wspierane i nawet jeżeli sprzętowo już powoli zostają w tyle, to pod względem oprogramowania nie są gorsze od najnowszych urządzeń giganta z Cupertino.

Nie ma się jednak co oszukiwać – iPhone 7 to smartfon z 2016 roku i w związku z tym raczej propozycja dla niezbyt wymagających użytkowników. Szczególnie że mówimy tu o wersji bez „Plusa” w nazwie z pojedynczym aparatem i niewielkim ekranem (4,7 cala), ale za to w kompaktowej obudowie. To właśnie przede wszystkim rozmiar może skłaniać do zakupu, ponieważ aktualnie urządzenia z Androidem dla wielu osób są za duże.

Odnowiony iPhone 7 128 GB w Plusie (cena)

W najnowszym, zaktualizowanym dzisiaj cenniku sieci Plus pojawił się odnowiony iPhone 7 w wersji ze 128 GB pamięci wbudowanej. Smartfon poza promocją kosztuje 1650,41 zł netto lub 2030 brutto. Serwis GSMOnline podaje jednak, że operator zamierza sprzedawać go za 1700 złotych, więc o ponad 300 złotych taniej. Wydawać by się mogło, że to całkiem atrakcyjna cena, lecz nówki-sztuki można kupić niewiele drożej, bo za 1999 złotych.

 iPhone 7 128 GB odnowiony Plus cena
iPhone 7 128 GB (odnowiony) w cenniku sieci Plus (źródło: Plus)

Różnica nie jest więc aż tak duża, jednak wiele osób mimo wszystko może zdecydować się na wersję odnowioną. Smartfony ma dostarczać Plusowi firma Grovery. Urządzenia pochodzą od innych operatorów komórkowych i pakowane są w nowe pudełka, lecz mogą mieć niewielkie zarysowania na ekranie lub/i obudowie.

Na początku odnowione iPhone’y 128 GB dostępne będą wyłącznie z „planami zero”, jednak w przyszłości mają być sprzedawane również w ofertach abonamentowych. Smartfony zostaną objęte 24-miesięczną gwarancją, podobnie jak nowe egzemplarze ze sklepów.

Źródło: Plus (PDF), GSMOnline