Plug Impact – ciekawy, tani (699 zł), z możliwością aktualizacji do Androida 4.0 (update)

tablet plug impact

Potrzebujecie mocnego uderzenia z rana, żeby się obudzić? To może informacja o tablecie Plug Impact będzie tym bodźcem, który sprawi, że przetrzecie oczy i pójdziecie wstawić wodę na kawę. Jest to bowiem przykład, że słowo „tani” nie zawsze musi się wykluczać z „ciekawy”. Sprawdźcie to poniżej.

Na pewno zastanawiacie się co to w ogóle jest to Plug. Jest to debiutująca na rodzimym rynku marka, której dystrybutorem w Polsce jest SysTrade. Urządzenie – jak na swoją cenę – 699 złotych (z 3G – 999 złotych), jest naprawdę interesujące.

Plug Impact pracuje pod kontrolą Androida 2.3 z „zastosowaną nakładką graficzną, wzorowaną na interfejsie systemu Android Honeycomb, znacznie usprawniającą pracę oraz komfort użytkowania”. Jednak najciekawszą informacją w przypadku tego modelu jest fakt, iż – jak informuje producent – „przewidziana została aktualizacja do najnowszej wersji Android 4.0 Ice Cream Sandwich w pierwszym kwartale 2012 roku”.

Najważniejsze parametry techniczne tabletu Plug Impact to przede wszystkim 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (z 5-punktowym multitouchem), procesor Cortex A8 o taktowaniu 1,2GHz, 1GB pamięci operacyjnej, 8GB pamięci, slot kart SD, kamerka, aparat 2 Mpix, wyjście micro-HDMI, WiFi, Bluetooth oraz, opcjonalnie, 3G. Urządzenie oferuje dostęp do Android Market.

Ważną informacją jest udzielana przez producenta gwarancja – na dwa lata w systemie door-to-door. Cena Plug Impact będzie wynosiła, jak już wspomniałam, 699 złotych w wersji z WiFi, natomiast z 3G+WiFi – 999 złotych. Obawy można mieć jedynie o to, czy możliwość aktualizacji Androida do Ice Cream Sandwich nie jest jedynie pustą obietnicą (nurtujące sformułowanie „przewidziana została”)… Jeśli nie, będziemy mieli do czynienia z ciekawym i, co ważne, tanim tabletem. Urządzenie ma zadebiutować w Polsce pod koniec grudnia.

Parametry techniczne Plug Impact:
– procesor 1,2 GHz,
– 1 GB pamięci operacyjnej,
– 8 GB wbudowanej pamięci (możliwość rozszerzenia do 32 GB za pomocą karty SD),
– 7” ekran pojemnościowy z funkcją multitouch o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli,
– system Google Android 2.3 z nakładką na interfejs (przewidziana aktualizacja do Android 4.0 Ice Cream Sandwich w pierwszym kwartale 2012),
– moduły łączności: WiFi, Bluetooth oraz (opcjonalnie) 3G,
– złącza mini-USB, micro-HDMI, slot kart SD, wyjście słuchawkowe,
– żyroskop,
– bateria o pojemności 3600 mAh,
– dostęp do Android Market, obsługa Adobe Flash.

Więcej informacji na temat tabletu, jak i marki Plug, uzyskacie na stronie produktu.

Aktualizacja (7.12.2011, 18.00):

Dostałam informację, że producent „prawdopodobnie nie zdąży wystartować ze sprzedażą modelu przed świętami”.