Plotkujemy: nowe informacje o iPadzie piątej generacji, tablecie Nokii i Lenovo Yoga Tablet | Tabletowo.pl

Plotkujemy: nowe informacje o iPadzie piątej generacji, tablecie Nokii i Lenovo Yoga Tablet

Dołącz do dyskusji 0

Jako że w sieci pojawia się mnóstwo spekulacji na temat nadchodzących urządzeń, postanowiliśmy wprowadzić nowy cykl newsów. Będzie to „Plotkujemy„, w którym będziemy umieszczać mniej istotne newsy z internetu. Bardziej ważne plotki w dalszym ciągu będą się pojawiały w osobnych tekstach. Zaczynajmy!

Rynek mobilny znowu zaczyna wrzeć. Pojawia się coraz więcej informacji o nowych urządzeniach. Na rynek tabletów wkroczyć ma Nokia, natomiast Apple szykuje ofensywę w postaci nowych iPadów. Co więcej, wiele wskazuje na to, że wkrótce Lenovo przedstawi Yoga Tablet.

Nowy iPad – plotki o obudowie urządzenia

W ciągu 3 dni pojawiły się dwa nowe przecieki dotyczące nowej „dachówki” od Apple. Pierwszy z nich dotyczył szkiców obudowy Apple iPad piątej generacji. Podane zostały jego dokładne wymiary, wraz z porównaniem z iPadem 4.

image image

Na powyższych rysunkach, które został opublikowane przez serwis AppleInsider, widzimy dwa urządzenia. Obecny iPad 4 oraz jego następca, czyli iPad 5, który ma się pojawić w niedługim czasie.

Serwis SW-box.com opublikował zdjęcia i film prezentujący obudowę nowego iPada 5. Materiały również porównują obecną wersję tabletu z zapowiadanym następcą. Poniżej znajduje się kilka zdjęć i wspomniany film.

image image image image image image

Nowy model ma nawiązywać do stylistyki iPada mini. Cieńsze ramki, oraz profil urządzenia na to wskazują. Wymiary opublikowane przez oba serwisy są bardzo zbliżone.

Wcześniejsze plotki mówiły, że sercem nowego iPada 5. generacji będzie 64-bitowy procesor A7. Wyposażony ma być dodatkowo w 9,7 calowy ekran Retina o rozdzielczości 2048×1536 pikseli, modem 4G/LTE, 5-megapikselowy aparat oraz maksymalną pojemność 128 GB.

Natomiast mniejszy odpowiednik różnić się ma tylko wielkością ekranu – 7,9 cala. Inne podzespoły mają być te same, co w dużym bracie. Jak będzie na prawdę przekonamy się na premierze, której spodziewamy się już 15 października.

Nokia wkracza na rynek tabletów

Serwis Engadget donosi, że Nokia zgłosiła swój tablet do komisji FCC. Urządzenie skrywa się pod nazwą RX-114. Jest wiec to ten sam tablet, który pojawił sie jakiś czas temu w wynikach benchmarków. Na stronie komisji pojawiła się obszerna dokumentacja nowego urządzenia (liczy 167 stron).
image

Możemy w niej wyczytać, że ma on być wyposażony w moduł łączności 4G LTE. Wiemy również, że ma mieć WiFi i Bluetooth, ale to jest chyba oczywiste.

Z informacji ujawnionych na stronie GFXBench wynika, że mamy tutaj do czynienia z urządzeniem wyposażonym w czterordzeniowy procesor z grafiką Adreno 330, a więc będzie to Snapdragon 800. Z tego też wynika, że urządzenie będzie pracować pod kontrolą okrojonego Windowsa 8 czyli wersji RT, a więc takiej, która jest specjalnie przygotowana dla układów ARM.
Prezentacji urządzenia spodziewamy się 22 października, w trakcie konferencji Nokia World w Abu Dhabi. Tablet prawdopodobnie ma nosić nazwę Lumia 2520.

Lenovo Yoga Tablet nadchodzi

Seria urządzeń Lenovo Yoga charakteryzuje się hybrydową budową, która umożliwia korzystanie z urządzenia pod różnym kątem, w zależności od tego, co chcemy na nim robić. Okazuje się, że producent zamierza nieco odejść od pierwotnego założenia i wprowadzić do swojego portfolio z serii Yoga niehybrydowy produkt. Ma nim być Lenovo Yoga Tablet z nóżkami wystającymi z obudowy (patrz: grafika poniżej).

Lenovo Yoga tablet

O kolejnych plotkach będziemy was na bieżąco informować.

/Tekst powstał przy współpracy z Michałem Chęcińskim

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona