plecak ClickPack X
ClickPack X (fot. Korin Design)

Korin ClickPack X to idealny plecak dla geeka

Rok temu na łamach naszego portalu pojawiła się recenzja Slingsafe LX400 od PacSafe, marki produkującej antykradzieżowe torby. Część z Was prawdopodobnie ją kojarzy, jednak myślę, że niewielu słyszało o firmie Korin Design. Na rynku pojawiła się w 2017 roku, a jej pierwszy plecak ClickPack szybko zdobył serca ludzi na całym świecie. Na Kickstarterze wystartowała właśnie zbiórka na nowy model – ClickPack X.

Opisywany produkt ma pojemność 18 litrów i waży 1200 gramów. Wykonany jest głównie z poliestru. Został naszpikowany rozwiązaniami antykradzieżowymi oraz nieszablonowymi pomysłami zwiększającymi jego użyteczność.

Reklama
plecak ClickPack X
ClickPack X (fot. Korin Design)

80% poszycia ClickPack X wykonano z wodoodpornego materiału z domieszką włókna szklanego. Dzięki temu jest on bardzo trudny do przecięcia przez potencjalnego złodzieja. Zamek możemy zabezpieczyć przed niepowołanym otwarciem za pomocą blokady opartej o klucz TSA. Umieszczono ją pod magnetyczną klapką. Sprawia to, że plecak wygląda bardziej niepozornie i jednocześnie chroni mechanizm przed brudem i zachlapaniem. Tornister można przywiązać do czegoś za pomocą stalowej linki, podobnej do tych z zabezpieczeń rowerowych. Gwarantuje to spokojny sen w pociągu lub samolocie, bez martwienia się o to, czy nasze rzeczy są jeszcze na miejscu.

plecak ClickPack X
ClickPack X (fot. Korin Design)

Wewnątrz ClickPack X mamy do dyspozycji mnóstwo schowków na elektronikę i drobiazgi. Producent przewidział dedykowane miejsce na każde akcesorium. Kieszeń na power bank wyposażona jest w kabel USB, który został wyprowadzony do prawej szelki. Pozwala to na ładowanie smartfona bez zdejmowania plecaka. Z zewnątrz możemy znaleźć 6 skrytek, w tym miejsce na karty z ochroną RFID i dyskretny schowek na cenne rzeczy ukryty w tylnej ściance plecaka.

plecak ClickPack X
ClickPack X (fot. Korin Design)

Należy wspomnieć, że ClickPack X został odpowiednio wyprofilowany i zaprojektowany tak, aby równomiernie przenosić obciążenie. Sprawia to, że jest łagodniejszy dla kręgosłupa. Ponadto znacząco poprawia komfort noszenia i redukuje zmęczenie, zwłaszcza przy dłuższej wyprawie. Projektanci pomyśleli też o bezpieczeństwie w nocy – na plecaku umieszczono cztery odblaski zwiększające widoczność użytkownika w nocy.

Wraz z ClickPack X zadebiutowała torebka na ramię ClickSling o pojemności 2,8 litra. Została wykonana z tego samego materiału i wyposażona w odpinany pasek.

saszetka ClickSling
ClickSling (fot. Korin Design)

Zbiórka kończy się dopiero 8 listopada, jednak już zgromadzono czterokrotność z zakładanej kwoty 20 000 dolarów. Koszt zakupu ClickPack X to 198 dolarów, a w zestawie z ClickSling 266 dolarów. Korin wycenił swoje produkty bardzo wysoko, jednak można jeszcze załapać się na przedpremierowe zamówienie – ceny są wtedy niższe nawet o połowę. Osobiście używam pierwszego modelu tej firmy i powiem jedno – nigdy więcej nie wrócę do zwykłego plecaka.

Źródło: Kickstarter