Znamy listę 20 kultowych gier, które trafią na PlayStation Classic. Zgadnijcie, jakiej produkcji zabraknie

Sony zdecydowało, że wyda swoją pierwszą konsolę w postaci PlayStation Classic. Na pewno była to reakcja na dość niespodziewany sukces konsoli NES Classic. Do tej pory tylko częściowo wiedzieliśmy, jakie klasyczne gry będziemy mogli sobie przypomnieć dzięki temu gadżetowi z japońskim rodowodem. Sony ujawniło właśnie pełną listę tytułów, które znajdą się w pamięci nowej konsoli.

Lista obejmuje całkiem solidne produkcje, do których powrót może wywołać wzruszenie i sprawić, że łezka nostalgii zakręci się w naszym oku. Wśród nich znajdziemy zarówno bijatyki, gry wyścigowe, jak i RPG. Co takiego pojawi się w pamięci PlayStation Classic?

Reklama

 1. Battle Arena Toshinden
 2. Cool Boarders 2
 3. Destruction Derby
 4. Final Fantasy VII
 5. Grand Theft Auto
 6. Intelligent Qube
 7. Jumping Flash
 8. Gear Solid
 9. Mr Driller
 10. Oddworld: Abe’s Oddysee
 11. Rayman
 12. Resident Evil Director’s Cut
 13. Revelations: Persona
 14. Ridge Racer Type 4
 15. Super Puzzle Fighter II Turbo
 16. Syphon Filter
 17. Tekken 3
 18. Tom Clancy’s Rainbow Six
 19. Twisted Metal
 20. Wild Arms

Jak widać, nie są to tylko kasowe hity PlayStation. Być może spodziewaliśmy się właśnie takiej listy top-of-the-top, z Crashem i Dino Crysis na czele. Lista jest jednak bardziej zróżnicowana. Znajdujemy na niej perełki, do których pewnie trudno byłoby nam wrócić, gdyby nie były spięte wraz z innymi w tym zestawie. Brak Crasha boli, choć jest w pewien sposób zrozumiały – przecież w ubiegłym roku otrzymaliśmy kompletny remaster trzech części Bandicoota.

Zaopatrzenie się w PlayStation Classic może być początkiem przyjemnej podróży do czasów naszego dzieciństwa, oczywiście w przypadku, gdy jesteśmy wystarczająco starzy ;)

Nowa wersja kultowej konsoli Sony zostanie wydana 3 grudnia. Obudowa względem oryginału będzie mniejsza o 45%, znajdziemy w niej port HDMI, a do zestawu zostaną dodane dwa kontrolery bez analogów. W Polsce sprzęt ten zakupimy za około 450 zł, ale spodziewam się, że przynajmniej niektóre sklepy z elektroniką uruchomią jakieś korzystne promocje.

 

źródło: TechCrunch