PlayStation 4 będzie współpracować z tabletami - Tabletowo.pl

PlayStation 4 będzie współpracować z tabletami

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl PlayStation 4 będzie współpracować z tabletami Aplikacje Nowości

W nocy odbyła się konferencja prasowa firmy Sony, na której oficjalnie zapowiedziano konsolę Playstation 4. Najciekawszą informacją, z punktu widzenia użytkowników tabletów, była ta dotycząca możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych jako dodatkowych ekranów.

Rozwiązanie proponowane przez firmę Sony wydaje się łączyć najlepsze cechy podpatrzone u konkurencji. Za pomocą specjalnej aplikacji, nazwanej po prostu Playstation App, gracze będą mogli, podobnie jak w przypadku aplikacji X-box SmartGlass, wykorzystać swój tablet do zakupu nowych tytułów, wysyłania wiadomości do znajomych z sieci Playstation Network czy też oglądania ich rozgrywki na ekranach swoich tabletów. Dużo ciekawsza wydaje się jednak możliwość wykorzystania urządzeń mobilnych jako dodatkowych ekranów i kontrolerów do gier. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku konsoli Wii U firmy Nintendo, gracz będzie mógł np. wyświetlać na swoim tablecie mapy lokacji, ekrany ekwipunku lub dowolne inne przydatne podczas gry informacje. W wybranych przypadkach ekran dotykowy będzie mógł posłużyć również jako dodatkowy kontroler np. do wydawania komend sztucznej inteligencji bądź grania w mini-gry logiczne. Możliwości są właściwie nieograniczone i wszystko zależeć będzie od pomysłowości twórców gier. O ile producenci dużych, „poważnych” tytułów raczej wykorzystają nową możliwość do tworzenia drobnych dodatków, które nie będą miały zbyt wielkiego wpływu na całokształt gry, to nie zdziwiłbym się gdyby niektórzy twórcy niezależni pokusili się o próby stworzenia gry konsolowej, która w kreatywny sposób wykorzysta tablet jako główny kontroler.

Aplikacja Playstation App będzie dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS jak i Android oraz na przenośną konsolę Playstation Vita.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona