Play z nową usługą: WiMP z 20 milionami utworów muzycznych

20130116-101259.jpg

Usług muzycznych na rynku, oferujących możliwość słuchania muzyki z chmury, jest całe mnóstwo. Spotify, Deezer, Muzo, WiMP – to tylko niektóre z nich. Podczas wczorajszej wieczornej konferencji Play z gościnnym występem Braci Figo Fagot ;) firma poinformowała o nawiązaniu co najmniej 12-miesięcznej współpracy z siecią komórkową Play, która zaczyna oferować usługę WiMP w wersji premium. Dzięki niej już teraz możecie zyskać dostęp do ponad 20 milionów utworów z każdego posiadanego urządzenia – smartfona czy tabletu (Android, iOS) oraz komputera (Windows, Mac).

Serwis WiMP działa na zasadzie transmisji muzyki przez Internet bez względu na to, czy użytkownik korzysta z sieci Play, domowego Wi-Fi, czy partnerów roamingowych. Dodatkowo tylko w Play korzystając z WiMP transfer danych jest wolny od opłat. Zmniejszeniu nie ulega również ilość danych zawarta w pakiecie internetowym. Muzyką można cieszyć się w każdym momencie, dzięki możliwości odsłuchiwania utworów w trybie offline.

W serwisie WiMP dostępna jest obszerna baza polskich utworów oraz produkcje takich wytwórni, jak Universal, EMI, SONY oraz Warner. Codziennie lokalni recenzenci i redaktorzy przygotowują zestaw polecanych albumów oraz playlist na każdą okazję. Miłośnicy muzyki mogą codziennie odkrywać nowe dźwięki i kompozycje!

Co ważne, pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest całkowicie darmowy. Każdy kolejny to koszt 19,90 złotych – kwota doliczana jest do rachunku abonentów Play.

Aktywacja usługi jest bardzo prosta. Wystarczy wysłać darmową wiadomość tekstową o treści START na numer 1234. Oczywiście usługa dostępna jest wyłącznie dla użytkowników sieci Play.

ź: Play