Play z najszybszym internetem mobilnym w kwietniowym rankingu operatorów

Play ostatnio przyśpieszył pod względem średniej szybkości pobierania danych mobilnych. Dzięki temu w kwietniu znalazł się na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich operatów komórkowych. Niech no złożę fioletowe gratulacje.

Ranking prowadzony przez RFBenchmark każdego miesiąca przynosi nam informacje dotyczące tego, który z operatorów oferował w ostatnich tygodniach najszybszy internet mobilny. Zwykle na czele stawki znajdowało się Orange, ale tym razem mamy małe przetasowanie na podium. Pierwsze miejsce w kwietniu przypadło Play, który przeskoczył z trzeciej pozycji wprost na stanowisko lidera, dzięki średniej szybkości pobierania wynoszącej 25,11 Mb/s. Drugie i trzecie miejsce zajmują Orange i T-Mobile. Magentowym poszło nieźle, jeśli chodzi o szybkość w standardzie 3G, gdzie Play ewidentnie cierpi.

Reklama

Pomarańczowi nie dają się jednak zdetronizować, jeśli chodzi o najlepsze szybkości wysyłki danych. Przy 11,62 Mb/s. to dziewiąty raz z rzędu, kiedy Orange ma wynik wyższy od konkurencji. Pod tym względem mocno poprawił się Play, który poprzednio grzał ławkę rezerwowych w oczekiwaniu na wejście na podium, choć w 3G też raczej przędzie dość słabo.

W kwetii niskiego pingu również rywalizują głównie Orange i Play. Tym razem Pomarańczowi zdobyli pierwsze miejsce (39,56 ms), przed Play (41,02 ms) i T-Mobile (42,06 ms). Plus nie miał w kwietniu wiele szczęścia.

Statystyki powstały w oparciu o 27 843 pomiary przeprowadzone przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark.

źródło: wirtualnemedia.pl