Play wprowadza nową ofertę – internet mobilny bez limitu danych

Dzisiaj na BLOGPLAY.pl, oficjalnym blogu operatora Play, pojawił się wpis o nowej ofercie. Dotyczy on abonamentów na internet mobilny. Operator postanowił porzucić dotychczas funkcjonującą nazwę „PLAY ONLINE” i wprowadzić w zamian „PLAY INTERNET„. Skierowany zarówno dla osób fizycznych jak i firm, ma oferować połączenie mobilne bez limitu danych.

Reklama

PLAY_INTERNETPamiętacie czasy, kiedy za każdy megabajt płaciło się po kilka złotówek? Nawet teraz, w wielu ofertach, za 1 GB operatorzy wymagają często sumy w okolicach 15 złotych. Jednak technologia idzie do przodu, koszta utrzymania i obsługi nadajników tanieją. Dlatego też i operatorzy pozwalają sobie na obniżki cen oraz nowe oferty – tak jest w przypadku sieci P4. Najnowszy PLAY INTERNET ma zaoferować zupełnie nowe rozwiązania. Co to dokładnie będzie?

Najtańsza oferta

nowy_play_internet_07

Reklama

Osobom, które chcą płacić miesięcznie jak najmniej, przypadnie zapewne do gustu pierwsza propozycja. Płacąc za samą kartę SIM zaledwie 29,99 złotych, otrzymamy w niej przez pierwsze 6 miesięcy opcję „bez limitu”. Następne 1,5 roku zostaniemy już ograniczeni zakresem 25 GB danych w dzień, oraz nielimitowanym w nocy (od 24 do 9). Opcjonalnie można wybrać ofertę z urządzeniem – przykładowo routerem – która będzie oczywiście odpowiednio droższa.

nowy_play_internet_01 nowy_play_internet_02

Nielimitowany internet przez cały okres umowy

Dla bardziej wymagających, którym nie straszne są miesięczne koszta minimum 50 złotych, operator przygotował bardziej rozbudowaną ofertę. Tutaj już opcja „bez limitu” obowiązuje przez cały okres trwania umowy. Koszt takiego abonamentu jest większy o 20 złotych od tańszego odpowiednika – dotyczy to analogicznie wersji zarówno bez, jak i z urządzeniami.

nowy_play_internet_03

Z pewnością ciekawość wielu wzbudzi oferta przenośnego routera + tabletu Samsung Galaxy Tab 3 8.0. Jest ona dostępna za 70 (w przypadku podpisania umowy w salonie) lub 60 (dla zamawiających przez internet/telefonicznie) złotych miesięcznie. Sam tablet do najnowszych nie należy, dodatkowo nie jest podane, o jakiej wersji mowa – dla przypomnienia, istnieją modele: SM-T310 (WiFi-Only), SM-T311 (3G) oraz SM-T315 (LTE). Urządzenia wyposażone w modem do kart SIM pozwalają również na nawiązywanie połączeń telefonicznych oraz wysyłanie SMSów. Recenzję Galaxy Tab 3 8.0 znajdziecie tutaj.

nowy_play_internet_04

PLAY INTERNET w wersji PRO

Niektórzy woleliby zamiast routera czy Galaxy Tab 3 8.0 zakupić coś bardziej zaawansowanego, jak nowszy model tabletu od Samsunga, hybryda od Acera czy laptop od Lenovo. Takie własnie urządzenia operator zaoferuje – oczywiście za odpowiednio wyższą cenę.

nowy_play_internet_06

A co z firmami?

Operator nie zapomniał także o osobach prowadzących działalności gospodarcze. Niestety jednak nie podał żadnych cen, a tylko grafikę z limitem danych i dodatkowymi opcjami. Możemy zatem aktualnie tylko zgadywać, ile przyjdzie zapłacić za poniższą ofertę.

nowy_play_internet_05

Wszystko fajnie, ALE…

No właśnie. Warto przed zakupem pamiętać o kilku kwestiach.

 1. Wszystkie abonamenty dotyczą okresu 24 miesięcy.
 2. Dostęp do internetu będzie tylko przy połączeniu z macierzystymi sieciami P4. Sprawdźcie, czy w miejscach gdzie chcecie używać tej oferty, jest pokrycie terenu przez Play.
 3. Oficjalny regulamin jest jeszcze niedostępny – ma pojawić się jutro. Przed podpisaniem umowy warto się z nim na spokojnie zapoznać.

A jakie są Wasze ogólne wrażenia z zaprezentowanej oferty? Ja przyznam, że gdyby nie fakt, iż mam umowę jeszcze na kolejnych kilka miesięcy, z pewnością wziąłbym to rozwiązanie pod uwagę. ;-)

 1. Szkoda, że PLAY nie pisze, że co 15 minut nieaktywkości i co 300MB ściągniętych danych wysyłany jest z BTS sygnał o zerwaniu połączenia i te wszystkie routery muszą je inicjować na nowo. PLAY Online jako stałe połączenie do internetu jest bezużyteczny.

  Mówię to jako ktoś, kto już przeszedł ścieżkę sądową z PLAY za łamanie warunków umowy.

   1. A jak miała się zakończyć? Cisza w eterze więc wydał kasę i nerwy, a sprawa oddalona. Tak się można w Polsce sądzić. To nie Ameryka, że za pierd w miejscu publicznym można zostać skazanym.

  1. Nie żebym bronił tego zapisu, ale podobno został on wprowadzony tylko z powodu blokowania nadużyć i podobno jest to ręczne i nie ma być wykorzystywane. Ale nie dziwię się takich zapisów w regulaminie, w szczególności jak Play strasznie się wkopał z poprzednimi umowami Europa Unlimited, które na prawdę były unlimited. Play się przeliczył, więc już się to więcej nie powtórzy. Zresztą Cyfrowy Polsat/Plus ma bardzo podobny zapis i podany całkowicie bez danych:

   W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej.

 2. A jaka jest prędkość tego internetu? Bo do tej pory LTE w Play to był tylko chwyt marketingowy, ponieważ prędkość była niższa niż 3g w innych sieciach.

  1. Podobno tyle ile w tym momencie pozwala ci sieć bazowa. Ktoś podawał przykład, że osiągał 70Mbps, kiedy łącze które oferuje mi mój lokalny dostaca internetu po kablu to max. 20Mbps za 60 zł na 2 lata.

 3. Czy w związku z kolejnym werbunkiem Play’a narybku nowych naiwnych (wierzących jeszcze w darmowe prezenty) jesteście również nękani przy pomocy agresywnego marketingu w postaci telefonów naganiaczy spod nr. tel. (22) 1238530 od 8-22 ?

 4. Punkt z regulaminu oferty nielimitowanej GB (+20zł):

  „Operator zastrzega sobie prawo do obniżenia prędkości transmisji danych danemu Abonentowi po przekroczeniu przez niego 100 GB w danym Okresie Rozliczeniowym w ramach usługi „Internet bez limitu na zawsze”. W takim przypadku do końca Okresu Rozliczeniowego Abonent będzie miał możliwość pobierania i wysyłania danych z największą prędkością, jaka jest możliwa do osiągnięcia w danych wa-runkach technicznych w technologii HSPA i LTE, jednakże nie większą niż 2 Mb/s (górna granica prędkości) w przypadku danych pobie-ranych, oraz nie więcej niż 384 kb/s (górna granica prędkości) w przypadku danych wysyłanych. Zastrzeżenie to dotyczy wyłącznie sytu-acji, w której wyjątkowo intensywne korzystanie z transmisji danych w godzinach największego obciążenia sieci może w istotny sposób wpływać na pogorszenie jakości połączeń transmisji danych dla pozostałych użytkowników sieci.”

  ;)

 5. smieszne to jest .. ja mam tylko 1200Mb na miesiac za 30 zl i mi starcza na tydzien to.. a wczesniej mialem za 30 zl na miesiac i mi jeszcze sie kasa na koncie zostawala a teraz nic..

 6. pięknie się czyta, ale trudniej uwierzyć. wolę internet stacjonarny, taki jak dropss za stałą opłatę co miesiąc, więc bez niespodzianek i bez umowy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama