Play wprowadza nową ofertę – internet mobilny bez limitu danych

Dzisiaj na BLOGPLAY.pl, oficjalnym blogu operatora Play, pojawił się wpis o nowej ofercie. Dotyczy on abonamentów na internet mobilny. Operator postanowił porzucić dotychczas funkcjonującą nazwę „PLAY ONLINE” i wprowadzić w zamian „PLAY INTERNET„. Skierowany zarówno dla osób fizycznych jak i firm, ma oferować połączenie mobilne bez limitu danych.

PLAY_INTERNETPamiętacie czasy, kiedy za każdy megabajt płaciło się po kilka złotówek? Nawet teraz, w wielu ofertach, za 1 GB operatorzy wymagają często sumy w okolicach 15 złotych. Jednak technologia idzie do przodu, koszta utrzymania i obsługi nadajników tanieją. Dlatego też i operatorzy pozwalają sobie na obniżki cen oraz nowe oferty – tak jest w przypadku sieci P4. Najnowszy PLAY INTERNET ma zaoferować zupełnie nowe rozwiązania. Co to dokładnie będzie?

Najtańsza oferta

nowy_play_internet_07

Osobom, które chcą płacić miesięcznie jak najmniej, przypadnie zapewne do gustu pierwsza propozycja. Płacąc za samą kartę SIM zaledwie 29,99 złotych, otrzymamy w niej przez pierwsze 6 miesięcy opcję „bez limitu”. Następne 1,5 roku zostaniemy już ograniczeni zakresem 25 GB danych w dzień, oraz nielimitowanym w nocy (od 24 do 9). Opcjonalnie można wybrać ofertę z urządzeniem – przykładowo routerem – która będzie oczywiście odpowiednio droższa.

nowy_play_internet_01 nowy_play_internet_02

Nielimitowany internet przez cały okres umowy

Dla bardziej wymagających, którym nie straszne są miesięczne koszta minimum 50 złotych, operator przygotował bardziej rozbudowaną ofertę. Tutaj już opcja „bez limitu” obowiązuje przez cały okres trwania umowy. Koszt takiego abonamentu jest większy o 20 złotych od tańszego odpowiednika – dotyczy to analogicznie wersji zarówno bez, jak i z urządzeniami.

nowy_play_internet_03

Z pewnością ciekawość wielu wzbudzi oferta przenośnego routera + tabletu Samsung Galaxy Tab 3 8.0. Jest ona dostępna za 70 (w przypadku podpisania umowy w salonie) lub 60 (dla zamawiających przez internet/telefonicznie) złotych miesięcznie. Sam tablet do najnowszych nie należy, dodatkowo nie jest podane, o jakiej wersji mowa – dla przypomnienia, istnieją modele: SM-T310 (WiFi-Only), SM-T311 (3G) oraz SM-T315 (LTE). Urządzenia wyposażone w modem do kart SIM pozwalają również na nawiązywanie połączeń telefonicznych oraz wysyłanie SMSów. Recenzję Galaxy Tab 3 8.0 znajdziecie tutaj.

nowy_play_internet_04

PLAY INTERNET w wersji PRO

Niektórzy woleliby zamiast routera czy Galaxy Tab 3 8.0 zakupić coś bardziej zaawansowanego, jak nowszy model tabletu od Samsunga, hybryda od Acera czy laptop od Lenovo. Takie własnie urządzenia operator zaoferuje – oczywiście za odpowiednio wyższą cenę.

nowy_play_internet_06

A co z firmami?

Operator nie zapomniał także o osobach prowadzących działalności gospodarcze. Niestety jednak nie podał żadnych cen, a tylko grafikę z limitem danych i dodatkowymi opcjami. Możemy zatem aktualnie tylko zgadywać, ile przyjdzie zapłacić za poniższą ofertę.

nowy_play_internet_05

Wszystko fajnie, ALE…

No właśnie. Warto przed zakupem pamiętać o kilku kwestiach.

  1. Wszystkie abonamenty dotyczą okresu 24 miesięcy.
  2. Dostęp do internetu będzie tylko przy połączeniu z macierzystymi sieciami P4. Sprawdźcie, czy w miejscach gdzie chcecie używać tej oferty, jest pokrycie terenu przez Play.
  3. Oficjalny regulamin jest jeszcze niedostępny – ma pojawić się jutro. Przed podpisaniem umowy warto się z nim na spokojnie zapoznać.

A jakie są Wasze ogólne wrażenia z zaprezentowanej oferty? Ja przyznam, że gdyby nie fakt, iż mam umowę jeszcze na kolejnych kilka miesięcy, z pewnością wziąłbym to rozwiązanie pod uwagę. ;-)