Po Biedronce przyszedł czas na kolejną sieć sklepów. „Jak płacić BLIK-iem, to do Lidla, do Lidla, do Lidla” | Tabletowo.pl

Po Biedronce przyszedł czas na kolejną sieć sklepów. „Jak płacić BLIK-iem, to do Lidla, do Lidla, do Lidla”

Dołącz do dyskusji 0

W Lidlu da się już płacić za zakupy BLIK-iem. W połowie września taka możliwość pojawiła się dla klientów Biedronki, a teraz otworzyła się przed kupującymi w niemieckiej sieci dyskontów.

BLIK staje się coraz bardziej powszechny – nie tylko podczas dokonywania zakupów internetowych czy wyciągania pieniędzy z bankomatu. Coraz więcej sklepów stacjonarnych umożliwia swoim klientom płacenie za pośrednictwem tego standardu. Od połowy września można tak rozliczyć się za zakupy w Biedronce, a niedawno podobne ułatwienie wprowadził InPost w większości Paczkomatów.

„Od grudnia br. roku klienci Lidla mogą płacić za zakupy Blikiem, korzystając z aplikacji mobilnej swojego banku.”
– Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Menager Lidl Polska

Operatorem BLIK-a jest Polski Standard Płatności. Co kilka miesięcy chwali się nowymi statystykami, ukazującymi, że BLIK ma się w naszym kraju całkiem dobrze i jest wykorzystywany coraz częściej.

Na przykład, jak podaje portal wirtualnemedia.pl, coraz więcej osób korzysta z BLIK-a przy stacjonarnych kasach sklepowych. Przeprowadzono w ten sposób 1,3 mln transakcji (o 27% więcej niż w ubiegłym kwartale) z ogólnych 24,3 mln. Dane dotyczą miesięcy od sierpnia do października bieżącego roku.

Ważna nowość: od teraz zapłacisz BLIK-iem również w Paczkomacie InPostu

źródło: wirtualnemedia.pl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona