Fot: Pixabay

Uwaga! Ktoś rozsyłał SMSy związane z usługą „Maluch”. Można było stracić sporo pieniędzy

Co jakiś czas różne serwisy, zachęcają nas do aktywacji usług wysokopłatnych, tzw. SMSów premium. Czasem takie zachęty przybierają formę wyłudzeń, efektem czego użytkownicy telefonów komórkowych mogą stracić sporo pieniędzy. Właśnie pojawiła się kolejna „oferta”, która chce na nas zarobić.

Sprawa ujrzała dziś światło dzienne za sprawą nieocenionej redakcji Niebezpiecznik.pl. Nadawca SMS-a wysłanego zawsze z tego samego numeru telefonu (widocznego na screen’ie) sugeruje, jakoby została aktywowana usługa Maluch. Oczywiście ma ona być płatna, jednak wystarczy odesłać wiadomość na wskazany numer, a niechciana funkcjonalność zostanie rzekomo wyłączona.

Tu rozpoczyna się cały szwindel, bowiem dopiero odesłanie SMSa skutkuje zapisaniem nas do płatnej subskrypcji. Mało tego, kwota jest niemała, bowiem odesłanie wiadomości tekstowej na wskazany numer uszczupli nasz portfel o 30,75 brutto! 

Screen z: Niebezpiecznik.pl

Z osobami oferującymi tego typu usługi, które nastawione są na ludzką naiwność trudno wygrać, jednak nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że Policja rozbiła już jedną grupę, która także wykorzystywała SMSy typu premium, aby szybko się wzbogacić. Pozostaje mieć nadzieję, że i tym razem mundurowi przyjrzą się całej sprawie.

Jak informują w komentarzach użytkownicy serwisu Niebezpiecznik.pl, usługa została już zablokowana. Głos w komentarzach zabrał także administrator serwisu SimPay, który świadczy usługi dla klientów chcących wysyłać SMSy premium. Jak wspomniał:

Partner na potrzeby weryfikacji przygotował niezwykle wiarygodną stronę internetową, z namacalną usługą która nie budziła naszych zastrzeżeń. Również potwierdził swoje dane osobowe skanem dowodu oraz przelewem bankowym.
– Krzysztof Wojdak

Co bardzo miłe, administracja serwisu oferuje także pomoc wszystkim osobom, które w wyniku zdarzenia zostały poszkodowane. Serwis oferuje im pełny zwrot poniesionych kosztów. W tym celu należy skontaktować się z panem Krzysztofem Wojdakiem: [email protected].

Sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

źródło: Niebezpiecznik.pl 

Zdjęcie główne z Pixabay