Platinet ma od dziś w ofercie nowy power bank o pojemności 10000 mAh | Tabletowo.pl

Platinet ma od dziś w ofercie nowy power bank o pojemności 10000 mAh

Dołącz do dyskusji 0

Nie wiem, czy Wy też to zauważyliście, ale Platinet w ostatnim czasie jest bardzo aktywny i wypuszcza kolejne nowości jedna za drugą. Niewiele ponad miesiąc temu zadebiutował głośnik Bluetooth z radiobudzikiem i ładowarką bezprzewodową, a niedługo po nim nowe power banki 2x 5000 mAh. Teraz producent zaprezentował kolejny bank energii, tym razem o pojemności 10000 mAh.

Tym, co od razu rzuca się w oczy, to wygląd tego akcesorium. Power bank został bowiem pokryty materiałem w odcieniach szarości, dzięki czemu – przynajmniej moim zdaniem – prezentuje się naprawdę świetnie. Ciekawi mnie jednak, jak bardzo jest on odporny na przetarcia i zabrudzenia. Szczególnie, że z bankami energii raczej mało kto obchodzi się delikatnie – najczęściej wrzucamy je do torby/plecaka, które nie są sterylnie czyste i pełno w nich rzeczy z ostrymi krawędziami.

Jak już wiecie, nowy power bank Platinet dysponuje ogniwami o łącznej pojemności 10000 mAh. Producent deklaruje, że dzięki zastosowaniu baterii litowo-polimerowych akcesorium jest lżejsze od swoich konkurentów z akumulatorami litowo-jonowymi. Firma podaje też, że taki zapas energii powinien wystarczyć na naładowanie smartfona do pełna nawet do pięciu razy, jednak ja osobiście nie byłbym aż tak optymistyczny. Myślę, że dwa razy, w porywach do dwóch i pół raza to maksimum, co można będzie wyciągnąć, chociaż wszystko naturalnie zależy od tego, jaką baterię ma telefon.

Opisywany tutaj power bank dysponuje jednym złączem microUSB, za pośrednictwem którego ładuje się umieszczone w nim ogniwa oraz dwoma pełnowymiarowymi portami USB 2.0 – dzięki nim można ładować dwa urządzenia prądem o natężeniu 2,1 A. Jest też fajnie wymyślony pasek, wskazujący zapas energii, jaki pozostał w akumulatorach w akcesorium (zasadę jego działania możecie zobaczyć powyżej, na ostatnim gifie).

Sugerowaną cenę detaliczną tego power banku ustalono na 139,90 złotych. Bank energii można kupić m.in. za pośrednictwem >oficjalnej strony Platinet<.

Polecamy również:

Co dwa powerbanki to nie jeden, a do tego w zestawie z elegancką stacją dokującą od Platinet

Źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona