iPhone Apple Pay

PKO BP szykuje się na Apple Pay. W kolejce czeka też Garmin Pay

W roku 2018 nareszcie, po długich oczekiwaniach, w Polsce zadebiutował Apple Pay. Dzięki temu nie tylko sadownicy mogą płacić zbliżeniowo swoimi telefonami, ale wiele banków zmobilizowało się do rozwoju płatności mobilnych. Wygląda na to, że w najbliższych dniach PKO BP zostanie wzbogacone o wsparcie dla Apple Pay, a w międzyczasie deweloperzy Powszechnej Kasy Oszczędności pracują również nad zapowiadanym już wcześniej Garmin Pay.

PKO BP to bank, który stosunkowo szybko umożliwił swoim klientom zbliżeniowe płatności. Deweloperzy postanowili jednak się nieco wyłamać i nie rozwijać takiej możliwości w ramach Google Pay (czy raczej, wtedy, Android Pay), ale zadbać o własną platformę HCE uruchamianą z poziomu aplikacji. Wygląda na to, że w przypadku giganta z Cupertino sprawa nie jest tak prosta. Najpierw, bo aż trzy tygodnie temu, pracę potwierdziła Visa Polska.

Nie wspominając już nawet o tym, że w kanałach społecznościowych PKO BP zapewnia, że Apple Pay zostanie uruchomione w III kwartale tego roku. Jest szansa, że stanie się to wcześniej, chociażby dlatego, że próba dodania karty Visa do Apple Pay skutkuje… wyświetleniem regulaminu. I teraz zaczyna się ciekawie.

Dlaczego? Ano dlatego, że wyświetla się regulamin usługi… Garmin Pay, co oznacza, że ten również jest przygotowany, ale nie wszystkie dokumenty zostały jeszcze opracowane. Warto również zaznaczyć, że powyższy regulamin „wywołać” możecie tylko kartą Visa, zaś chęć dodania plastiku z logo MasterCard zakończy się niepowodzeniem – to podobno zupełnie normalna sytuacja i tak samo wyglądało to w innych bankach na chwilę przed wdrożeniem tej usługi.

Wygląda na to, że PKO BP już niedługo umożliwi płatność aż trzema systemami – HCE na Androidzie, Apple Pay oraz Garmin Pay. Przyznam szczerze, że mam nadzieję, że taki obrót spraw będzie stymulował nie tylko ten bank do wprowadzenia Google Pay, ale również inne firmy do wprowadzania rozwiązań związanych z płatnościami mobilnymi. Można to lubić, można nie lubić – ale czemu nie mieć takiej możliwości, skoro nie ma ku temu technologicznych przeciwwskazań? ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/06/19/apple-pay-oficjalnie-w-polsce/

źródło: MójMac