Orlen udostępni aplikację, za pośrednictwem której zapłacisz za myjnię, bez konieczności wysiadania z auta | Tabletowo.pl

Orlen udostępni aplikację, za pośrednictwem której zapłacisz za myjnię, bez konieczności wysiadania z auta

Dołącz do dyskusji 0

Raz na jakiś czas trzeba umyć auto. Niektórzy preferują myjnie ręczne, inni natomiast wolą podjechać na stację benzynową i pozbycie się brudu zrzucić na karb maszynerii. Jeżeli należycie do tej drugiej grupy i jednocześnie Wasza ulubioną siecią jest PKN Orlen, to za jakiś czas będziecie mogli zapłacić za mycie bez konieczności wysiadania z samochodu. Koncern zamierza bowiem w niedalekiej przyszłości udostępnić dedykowaną aplikację.

Jak dowiedział się serwis Cashless z biura prasowego PKN Orlen, wkrótce rozpoczną się – a przynajmniej powinny – prace nad stworzeniem rozwiązania do płatności mobilnych za myjnie w Polsce. W tym miejscu warto dodać, że podobne funkcjonuje już w Czechach. Wdrożył je na stacjach benzynowych z logo Benzina Unipetrol, którego większościowym udziałowcem jest właśnie PKN Orlen. Aplikacja nosi nazwę Digi Car Wash i została przygotowana przy współpracy z fińską firmą.

PKN Orlen już teraz jednak deklaruje, że nie planuje przenieść czeskiego rozwiązania na polskie podwórko – stworzy zupełnie nowe, zbudowane całkowicie od podstaw. Mimo wszystko uzasadnione są przypuszczenia, że obie platformy będą do siebie podobne. Digi Car Wash pozwala m.in. wybrać program na myjni i zapłacić za niego podpiętą w aplikacji kartą płatniczą – wszystko bez konieczności wychodzenia z samochodu.

Na razie trudno przewidzieć, kiedy PKN Orlen udostępni stosowny program, lecz mimo wszystko pewne jest, że nie nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych tygodni. W biurze prasowym powiedziano bowiem, że prace nad nim faktycznie jeszcze się nie rozpoczęły – a takiej aplikacji raczej nie pisze się od zera w tydzień. Miejmy jednak nadzieję, że PKN Orlen nie każe czekać swoim klientom zbyt długo, ponieważ wielu z nich z pewnością chętnie skorzystałoby z opisywanej powyżej możliwości. Osobiście liczę też na to, że opcja ta będzie dostępna dla wszystkich (a nie, jak mFlota, tylko dla klientów biznesowych).

Źródło: Cashless

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona