Pizza Hut w Korei Południowej zatrudniła nowego robota. Dilly Plate będzie pracował jako kelner | Tabletowo.pl

Pizza Hut w Korei Południowej zatrudniła nowego robota. Dilly Plate będzie pracował jako kelner

Dołącz do dyskusji 0

Już od lat jesteśmy zasypywani obietnicami dotyczącymi naszej robotycznej przyszłości – już za rok komputer zrobi zakupy za Ciebie, a obiad przyrządzi Twój inteligentny piekarnik! Szkoda tylko, że czas leci, a rzeczywistość nieco odbiega od tej, o której zwykliśmy marzyć. Od czasu do czasu możemy zaobserwować jakiś nowatorski przypadek, kiedy nowa technologia ma zastosowanie w podobnym wymiarze. Jakiś przykład? Robot-kelner w koreańskim Pizza Hut. Co prawda tylko jeden i – póki co – na okresie próbnym, ale to zawsze coś.

Póki co jedyne androidy, z jakimi mamy do czynienia, to system operacyjny na naszych smartfonach. Od czasu do czasu zdarza się jednak coś, co sprawia, że ponownie zwracamy swój wzrok ku robotom z nadzieją na to, że wkrótce będą dla nas chlebem powszednim. Przedwczoraj były to pogłoski o MOV.AI, czyli Androidzie dla androidów, a dzisiaj Pizza Hut pochwaliła się, że jednego z robotów wzięła w obroty i zatrudniła jako kelnera.

Robot nazywa się Dilly Plate, co dosłownie można przetłumaczyć jako Rewelacyjny Talerz, ale pewne znaczenie może mieć tutaj to, że dilly bag oznacza kosz z plecionki. Czym się zajmuje? Oczywiście serwowaniem pizzy w jednym z lokali w zachodniej części Seoulu.

Dilly Plate rozpoczął dzisiaj dwutygodniowy okres próbny, podczas którego będzie pod czujnym okiem pracowników i klientów dostarczał zamówione jedzenie. Co ciekawe, robot jest w stanie samodzielnie serwować dania ważące łącznie aż 22 kilogramy, więc teoretycznie powinien obskoczyć co najmniej kilka stolików bez większego problemu. Cho Yoon-sang, CEO koreańskiego Pizza Hut zapewnia, że firma będzie dalej implementowała nowe technologie i testować tego typu rozwiązania w celu zapewniania możliwe wysokiej jakości obsługi.

Warto zaznaczyć, że Pizza Hut już raz miała przygodę z robokelnerem – wtedy testy odbywały się w Singapurze, ale podobno jego praca nie była zbyt zachwycająca. Jak będzie w tym przypadku? Tego dowiemy się za jakiś czas i kto wie, może doczekamy się na starość autonomicznych pizzerii? ;)

Polecamy również:

Nazywają je „małymi, żółtymi końmi”. Autonomiczne roboty dostarczające paczki w Chinach nieźle sobie radzą

źródło: Yonhap dzięki CNET
grafika główna: Pexels

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona