Pixel Launcher na razie tylko i wyłącznie na Pixelach | Tabletowo.pl

Pixel Launcher na razie tylko i wyłącznie na Pixelach

Dołącz do dyskusji 0

Na długo przed tym, jak Google ogłosił premierę Pixeli, i jeszcze zanim się w ogóle dowiedzieliśmy, że tak się będą nazywać smartfony tej firmy, usłyszeliśmy o Nexus Launcher. Ten tajemniczy ekran główny ostatecznie przybrał nazwę Pixel Launcher i jest obecnie integralną częścią Pixela i Pixela XL.

Niestety, Google zapowiedziało, że Pixel Laucher będzie dostępny tylko i wyłącznie dla tych dwóch modeli i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie się to zmieniło. Oznacza to, że ci, którzy by chcieli przyglądnąć się bliżej najnowszemu interfejsowi Google, muszą poczekać. Albo kupić Pixela.

Pixel Launcher ma odmienny wygląd wyszukiwarki Google (widżet w formie pigułki) i wyświetla dane o dacie i pogodzie. Szuflada z aplikacjami również została przebudowana. Przesuwając palcem do góry na ekranie głównym, można wysunąć dodatkowy pasek z ulubionymi aplikacjami. Ikony apek i skrótów zyskały bardziej świeży, okrągły wygląd.

Launcher Google Now wstępnie też był ekskluzywną pozycją dla Nexusów, jednak wszystkie jej elementy były wbudowane w aplikację Google już od samego początku. Logiczne więc było, że po pewnym czasie i tak trafi on na inne urządzenia. Nie wiadomo jednak, jak skonstruowany jest Pixel Launcher i czy Google wprowadzi go do większej liczby urządzeń.

nexus-launcher1

Oczywiście, znajdą się specjaliści, którzy postarają się wyizolować Pixel Launcher i rozpowszechnić go nieoficjalnymi kanałami dystrybucji. Aplikacje, takie jak Nova Launcher już mają lub będą mieć, przypominające oryginał motywy launcherów. Jednak to nie to samo.

źródło: androidpolice, androidauthority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona