Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google’a | Tabletowo.pl

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google’a

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnia testowa wersja Androida P już jest dostępna do pobrania dla programistów, więc jesteśmy bliżej premiery ostatecznej edycji tego systemu. Zwykle pokrywa się to z zaprezentowaniem nowych smartfonów od Google. W tym roku będą to Pixel 3 i Pixel 3 XL. Producenci akcesoriów nie czekają na to, aż urządzenia te zostaną pokazane na scenie konferencyjnej przez Sundara Pichai, a bazując na dostępnych danych już zaczynają projektować pasujące do nich dodatki. Takie gadżety jak etui pozwalają nam przyjrzeć się bliżej temu, co Google zamierza pokazać jesienią.

Pixel 3 XL

Rozumiem, że to, czy jakiś smartfon nam się podoba, czy też nie, to kwestia osobista, ale moim zdaniem front Pixela 3 XL jest po prostu brzydki. Wszystko przez chyba najgorzej zaaranżowane wycięcie w ekranie, jakie dane mi było dotąd widzieć.

Gdyby nie zatrzymywać się przy kwestii wyglądu, to patrząc na poniższe grafiki, zgodne z dotychczasowymi przeciekami na temat nowych smartfonów Google, zauważymy jeszcze kilka innych detali.

Nie widać, by Pixel 3 XL był wyposażony w podwójny aparat główny. To ciekawe, że gigant z Mountain View w tym roku nadal opiera się pokusie zamontowania z tyłu podwójnej kamery. Tym bardziej jest to zaskakujące, ponieważ nawet konserwatywny pod tym względem Samsung ugiął się pod presją, nie wspominając już o Huawei, które w tym roku pokazało flagowca z trzema aparatami. Jeśli Google przy pomocy algorytmów i innej technologicznej magii uda się wyciągnąć z pojedynczego oka aparatu tyle, co innym z dwóch lub trzech soczewek, będę pod wrażeniem.

Zgodnie z innymi grafikami, zestaw dwóch aparatów może trafić w miejsce wycięcia w ekranie, z przodu. Tam też zamontowano jeden z głośników składających się na dźwiękowe stereo.

Wyświetlacz ma mieć przekątną 6,2 cala, zaś wymiary urządzenia przedstawiać się następująco: 158×76,6×7,9 mm.

Pixel 3

Tu sytuacja wygląda nieco inaczej. Tak jak w wypadku Pixela 3 XL cały efekt psuje fatalnie zaprojektowany notch, tak mniejsza wersja nowego Pixela prezentuje się po prostu solidnie. I znów to tylko moje zdanie – oczywiście dla innych taki design może być paskudny i podobny do podrzędnych chińskich budżetowców. Co kto woli.

Podobnie jak w wersji XL, Pixel 3 otrzyma pojedynczy aparat główny i prawdopodobnie dwie kamery przednie. Google najwyraźniej będzie chciało zdobyć serca tych użytkowników, którzy daliby się pokroić za flagowy smartfon o przekątnej ekranu mniejszej niż 5,5 cala, gdyż Pixel 3 ma dostać wyświetlacz 5,4 cala, co ważne – bez wycięcia w ekranie. Przy proporcjach ekranu 18:9 powinniśmy więc otrzymać urządzenie o bardzo dobrym chwycie, o wymiarach 145,6×68,2×7,9 mm.

Podsumowując, Pixel 3 mnie nie zachwyca, ale intryguje, zaś Pixel 3 XL swoim projektem doprawdy odrzuca. Też macie takie odczucia? Co prawda do premiery jeszcze daleko, bo nowe smartfony Google poznamy dopiero jesienią, ale skoro już teraz mamy dostęp do ich projektów, to jest okazja do ponarzekania ;)

Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL na renderach – piękna i bestia?

źródło i wszystkie zdjęcia: Android Pure (1) i (2)
zdjęcie tytułowe przedstawia koncept Pixela 3 i Pixela 3 XL

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona