Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google'a 19
Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google’a

Ostatnia testowa wersja Androida P już jest dostępna do pobrania dla programistów, więc jesteśmy bliżej premiery ostatecznej edycji tego systemu. Zwykle pokrywa się to z zaprezentowaniem nowych smartfonów od Google. W tym roku będą to Pixel 3 i Pixel 3 XL. Producenci akcesoriów nie czekają na to, aż urządzenia te zostaną pokazane na scenie konferencyjnej przez Sundara Pichai, a bazując na dostępnych danych już zaczynają projektować pasujące do nich dodatki. Takie gadżety jak etui pozwalają nam przyjrzeć się bliżej temu, co Google zamierza pokazać jesienią.

Pixel 3 XL

Rozumiem, że to, czy jakiś smartfon nam się podoba, czy też nie, to kwestia osobista, ale moim zdaniem front Pixela 3 XL jest po prostu brzydki. Wszystko przez chyba najgorzej zaaranżowane wycięcie w ekranie, jakie dane mi było dotąd widzieć.

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google'a 20

 

Gdyby nie zatrzymywać się przy kwestii wyglądu, to patrząc na poniższe grafiki, zgodne z dotychczasowymi przeciekami na temat nowych smartfonów Google, zauważymy jeszcze kilka innych detali.

Nie widać, by Pixel 3 XL był wyposażony w podwójny aparat główny. To ciekawe, że gigant z Mountain View w tym roku nadal opiera się pokusie zamontowania z tyłu podwójnej kamery. Tym bardziej jest to zaskakujące, ponieważ nawet konserwatywny pod tym względem Samsung ugiął się pod presją, nie wspominając już o Huawei, które w tym roku pokazało flagowca z trzema aparatami. Jeśli Google przy pomocy algorytmów i innej technologicznej magii uda się wyciągnąć z pojedynczego oka aparatu tyle, co innym z dwóch lub trzech soczewek, będę pod wrażeniem.

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google'a 24

Zgodnie z innymi grafikami, zestaw dwóch aparatów może trafić w miejsce wycięcia w ekranie, z przodu. Tam też zamontowano jeden z głośników składających się na dźwiękowe stereo.

Wyświetlacz ma mieć przekątną 6,2 cala, zaś wymiary urządzenia przedstawiać się następująco: 158×76,6×7,9 mm.

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google'a 25

 

 

Pixel 3

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google'a 26

Tu sytuacja wygląda nieco inaczej. Tak jak w wypadku Pixela 3 XL cały efekt psuje fatalnie zaprojektowany notch, tak mniejsza wersja nowego Pixela prezentuje się po prostu solidnie. I znów to tylko moje zdanie – oczywiście dla innych taki design może być paskudny i podobny do podrzędnych chińskich budżetowców. Co kto woli.

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google'a 27

Podobnie jak w wersji XL, Pixel 3 otrzyma pojedynczy aparat główny i prawdopodobnie dwie kamery przednie. Google najwyraźniej będzie chciało zdobyć serca tych użytkowników, którzy daliby się pokroić za flagowy smartfon o przekątnej ekranu mniejszej niż 5,5 cala, gdyż Pixel 3 ma dostać wyświetlacz 5,4 cala, co ważne – bez wycięcia w ekranie. Przy proporcjach ekranu 18:9 powinniśmy więc otrzymać urządzenie o bardzo dobrym chwycie, o wymiarach 145,6×68,2×7,9 mm.

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google'a 28

Podsumowując, Pixel 3 mnie nie zachwyca, ale intryguje, zaś Pixel 3 XL swoim projektem doprawdy odrzuca. Też macie takie odczucia? Co prawda do premiery jeszcze daleko, bo nowe smartfony Google poznamy dopiero jesienią, ale skoro już teraz mamy dostęp do ich projektów, to jest okazja do ponarzekania ;)

https://www.tabletowo.pl/2018/06/27/google-pixel-3-google-pixel-3-xl-rendery-wymiary/

źródło i wszystkie zdjęcia: Android Pure (1) i (2)
zdjęcie tytułowe przedstawia koncept Pixela 3 i Pixela 3 XL