Pixel 3 i Pixel 3 XL będą miały większe ekrany niż Pixel 2 i Pixel 2 XL. Pojawi się też podwójna kamerka na przodzie 18

Pixel 3 i Pixel 3 XL będą miały większe ekrany niż Pixel 2 i Pixel 2 XL. Pojawi się też podwójna kamerka na przodzie

Coraz częściej mówi się o tegorocznych Pixelach, ale nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ to jedne z bardziej wyczekiwanych high-endów, jakie mamy zobaczyć w tym roku. Powoli więc kompletujemy sobie doniesienia na temat modeli Pixel 3 oraz Pixel 3 XL i oczami wyobraźni tworzymy ich obraz w naszych głowach. Teraz możemy uzupełnić go o kilka nowych elementów.

Dość zabawnie większość doniesień dotyczy wyświetlaczy tegorocznych Pixeli. Chociaż w sumie nie powinno to dziwić, ponieważ zajdzie tutaj sporo zmian względem zeszłorocznych modeli. Po pierwsze, Google zwiększy ich przekątne: Pixel 3 będzie miał 5,3-calowy ekran, a Pixel 3 XL 6,2 calowy. Dla porównania, Pixel 2 ma 5-calowy, a Pixel 2 XL 6-calowy. W pierwszym przypadku proporcje wyniosą 18:9 (2:1), natomiast w drugim prawdopodobnie 19:9.

Wynika to z faktu, że większy z modeli ma mieć wyświetlacz OLED z wycięciem w górnej części. Wiadomo też, że za produkcję tego elementu odpowiedzialność weźmie LG Display. Co więcej, w tym tzw. notchu podobno znajdzie się podwójna kamerka do selfie i wideorozmów oraz jeden z głośników stereo (Google chce je zachować na przednim panelu). Jak jednak sugeruje poniższe zdjęcie, podwójnego aparatu możemy się spodziewać również w Pixel 3.

Pixel 3 i Pixel 3 XL będą miały większe ekrany niż Pixel 2 i Pixel 2 XL. Pojawi się też podwójna kamerka na przodzie 19
Szkła ochronne do Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL (fot. Slashleaks)

Z wcześniejszych doniesień wiadomo też, że oba tegoroczne Pixele mają mieć procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630. Co jednak dość ciekawe (i zarazem zaskakujące), Google podobno (ponownie) zastosuje pojedynczy aparat główny na pleckach, podczas gdy praktycznie wszyscy konkurenci mają w swoich flagowych smartfonach podwójne (wyjątek Galaxy S9). Oznacza to, że koncern z Mountain View ponownie położy ogromny nacisk na oprogramowanie.

Premiery Pixel 3 i Pixel 3 XL do tej pory spodziewaliśmy się w październiku 2018 roku, ale ostatnio pojawiły się doniesienia, że smartfony mogą zadebiutować nawet już w sierpniu. Czy tak jednak rzeczywiście będzie – zobaczymy.

*Na grafice tytułowej znajduje się Google Pixel 2 (pod linkiem znajdziecie recenzję Google Pixel 2 XL)

Źródło: @OnLeaks, Android Authority, Bloomberg