PIQO to mały i przenośny projektor z dużym potencjałem

Ile razy zdarzyło się Wam oglądać ze znajomymi film na tablecie lub laptopie? Gdy w pobliżu nie ma żadnego większego ekranu, idealnym rozwiązaniem byłoby uczynienie ekranem.. którejś ze ścian. Takie rozwiązanie oferują projektory, jednak zazwyczaj urządzenia renomowanych marek oferujące przyzwoite parametry obrazu są zbyt drogie i mało poręczne. A co gdyby stworzyć niewielki, przenośny projektor, który oferowałby bardzo dobrą jakość obrazu, a zarazem nie zrujnowałby Wam portfela? Przed Wami PIQO.

Niewielkie rozmiary, potężna moc

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku tego typu projektów, również i ten realizowany jest poprzez platformę crowdfundingową. Producentem urządzenia jest firma Piqo Projector, z siedzibą w Los Angeles. Niestety przedsiębiorstwo nie udostępnia o sobie wielu informacji – jedynie suche fakty, iż ich inżynierowie są niesamowicie doświadczeni. Nic odkrywczego.

Samo urządzenie to sześcian o długości boku 5.71 cm, ważący 210 g. Rzucany przez projektor obraz cechuje się dobrą jasnością na poziomie 200 lumenów, oraz wysoką rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli). Maksymalna wielkość obrazu jaką możemy uzyskać to 240 cali.

/fot. Indiegogo.com

PIQO posiada wbudowane WiFi, Bluetooth 5.0 oraz głośniki Hi-Fi opracowane przez inżynierów Harman Kardon i Bose. Na jego wierzchu znajduje się płytka dotykowa do sterowania funkcjami urządzenia. Pracuje ono na systemie operacyjnym Android 7.0 Nougat, który oferuje także dostęp do Sklepu Play. Możliwości są zatem nieograniczone.

/fot. Indiegogo.com

Producent chwali się zastosowaną pojemną baterią, która ma pozwolić aż do 5 godzin wyświetlania obrazu. Ponadto w urządzeniu zastosowano szybkie ładowanie, dzięki któremu już 15 minut ładowania ma pozwolić na jedną godzinę seansu. Projektor jest kompatybilny zarówno z urządzeniami pracującymi na systemie Android, jak i z tymi pracującymi na  systemie iOS, MacOS (AirPlay) czy Windows. Obraz może być z nich przesyłany na projektor za pomocą WiFi oraz Bluetooth. Istnieje także możliwość podłączenia zewnętrznego nośnika USB z multimediami.

/fot. Indiegogo.com

Cena nie zwala z nóg

I jak to bywa w przypadku portali crowdfundingowych, mamy tutaj do czynienia z atrakcyjną ceną. Najtańszy zestaw, oferujący sam projektor został wyceniony na 299$, przy cenie sklepowej wynoszącej (rzekomo) 700$. Nabywając PIQO będziecie się jednakże musieli uzbroić w cierpliwość, gdyż przewidywana data wysyłki to marzec 2019. Do końca kampanii pozostało 16 dni.

Ciekaw jestem, czy twórcy tego małego projektora będą w stanie wywiązać się ze swoich obietnic.

Źródło: Indiegogo.com