PIPO K2, czyli Core M i 4 GB RAM w „budżetowym” tablecie | Tabletowo.pl

PIPO K2, czyli Core M i 4 GB RAM w „budżetowym” tablecie

Dołącz do dyskusji 0

Dotąd, procesory Core M trafiały tylko do urządzeń od dużych i znanych producentów. Bardzo ciekawiło nas jak nisko można zejść z ceną urządzenia wyposażonego w procesor serii Core.

Kilka dni temu Pipo zaprezentowało nowy tablet o nazwie K1, wyposażony w procesor z tej serii. Urządzenie oferuje ekran 11,6 cala, procesor Core M, 4 GB pamięci RAM (DDR3), port microUSB 3.0 i gniazdo kart microSD. Dzięki zastosowaniu nowego procesora, który zapewnia lepsze parametry termiczne oraz wzrost wydajności w porównaniu do Haswell-Y, udało się wyeliminować aktywne chłodzenie i stworzyć tablet, który wydajnością zacznie przewyższa rozwiązania z Atomem Bay Trail. Cena urządzenia ma wahać się w granicach 500 dolarów. 300 $ mniej niż Surface Pro 3 z Core i3, ale dalej sporo więcej niż tanie tablety z Windowsem czy Androidem. Stąd cudzysłów w tytule.

270057

Intel niedawno zapowiedział czipy Cherry Trail, które już miały trafić do producentów. Jestem bardzo ciekawy czy po raz pierwszy, wwydajność procesorów Atom pozwoli na swobodne korzystanie z Windowsa. Co prawda okienka na Bay Trail są płynne, ale przy odrobinę bardziej wymagających zadaniach, tablety i hybrydy z tymi czipami potrafią się dławić. Na bezpośrednie porównania Core M i Cherry Trail będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni, ale już teraz widać, że Intel wypełnia kolejną lukę w rynku. Problem w tym, że Core M cenowo dalej nawiązuje do cen procesorów z Ultrabooków, a nie tabletów.

270059

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona