Pionowe kafelki i świetna #TileArt dla Windows Phone | Tabletowo.pl

Pionowe kafelki i świetna #TileArt dla Windows Phone

Dołącz do dyskusji 0

O Windows 10 dla smartfonów i małych tabletów nadal wiemy bardzo niewiele. Podczas styczniowej konferencji poświęconej nowej wersji okienek, poznaliśmy kilka uniwersalnych aplikacji, niektóre zmiany interfejsu, ale nic ponad to.

lumia

Mobilna wersja dziesiątki dalej pozostaje owiana tajemnicą, ale co jakiś czas zdarzają się przecieki, pozwalające na poznanie kolejnych nowych elementów UI oraz zmian w samym systemie. Nierozważny fiński pracownik Microsoftu zamieścił (i natychmiast skasował) na Twitterze zdjęcie kilku urządzeń, w tym smartfona z pionowym kafelkiem. Wszystko wskazuje na to, że zdjęcie jest oryginalne, a pionowe „live tiles” będą kolejną nowością. To jednak detal – dużo ciekawsze będą głębsze zmiany w wyglądzie, powrót do ikonek oraz częściowe wycofanie się z Panorama View. Czekamy na nowe, oficjalne wytyczne dla twórców appek. A już w tym miesuącu chętni będą mogli zaktualizować swoje smartfony do Windows 10 korzystając z programu Windows Insider, który jest darmowy i dostępny dla wszystkich.

W Windows Phone Store pojawiła się też bardzo przyjemna aplikacja, która pozwala w ciekawy sposób spersonalizować ekran startowy i ekran blokady. Przy pomocy własnych zdjęć czy gotowych zestawów możemy zmieniać nie tylko tło pod kafelkami, ale też tworzyć kafelki z przezroczystymi grafikami, które przy przewijaniu pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu. Zapraszam do obejrzenia wideo i odwiedzenia strony aplikacji w sklepie Windows Phone Store. Niektóre kompozycje naprawdę robią wrażenie. Do uzyskania przezroczystości na własnych zdjęciach potrzebny nam program graficzny z możliwością edyzji i zapisywania plików .png z przezroczystością.

https://www.youtube.com/watch?v=W5xZbiCm_Dg

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona