Pierwszy tablet z Tizen OS pojawia się w Japonii: Shisutena | Tabletowo.pl

Pierwszy tablet z Tizen OS pojawia się w Japonii: Shisutena

Dołącz do dyskusji 0

Do tej pory jedyną możliwością na posiadanie Tizen OS na tablecie była instalacja nieoficjalnych portów. Na szczęście istnieje szansa na szybką zmianę tego stanu rzeczy, ponieważ pojawiły się pierwsze informacje o tablecie opartym o ten system operacyjny.

Dla przypomnienia – system Tizen OS tworzony jest przy współpracy Samsunga z Intelem i ma stać się poważnym konkurentem dla urządzeń z Androidem. Tablet Shisutena z Tizen OS na pokładzie posiada dość mocną specyfikację, której nie powstydziłby się żaden producent.

Wyświetlacz 10,1-cala o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor oparty o architekturę ARM Cortex-A9 tykający z częstotliwością 1,4 GHz , 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash na dane. Tablet obsługuje sieci Wifi 802.11 w standardzie b/g/n, posiada gniazdo kart microSD i dysponuje aparatami 2 Mpix z tylu oraz 0.3 Mpix z przodu.

Shisutena oficjalnie zaprezentuje swój tablet na targach w październiku, dodatkowo jeszcze w tym roku mamy zobaczyć kilka urządzeń z Tizen OS od samego Samsunga. Ciekawe jak te urządzenia poradzą sobie z konkurencyjnym Androidem.

źródło: liliputing.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona