Pierwszy tablet z Tizen OS pojawia się w Japonii: Shisutena

Do tej pory jedyną możliwością na posiadanie Tizen OS na tablecie była instalacja nieoficjalnych portów. Na szczęście istnieje szansa na szybką zmianę tego stanu rzeczy, ponieważ pojawiły się pierwsze informacje o tablecie opartym o ten system operacyjny.

Dla przypomnienia – system Tizen OS tworzony jest przy współpracy Samsunga z Intelem i ma stać się poważnym konkurentem dla urządzeń z Androidem. Tablet Shisutena z Tizen OS na pokładzie posiada dość mocną specyfikację, której nie powstydziłby się żaden producent.

Wyświetlacz 10,1-cala o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor oparty o architekturę ARM Cortex-A9 tykający z częstotliwością 1,4 GHz , 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash na dane. Tablet obsługuje sieci Wifi 802.11 w standardzie b/g/n, posiada gniazdo kart microSD i dysponuje aparatami 2 Mpix z tylu oraz 0.3 Mpix z przodu.

Shisutena oficjalnie zaprezentuje swój tablet na targach w październiku, dodatkowo jeszcze w tym roku mamy zobaczyć kilka urządzeń z Tizen OS od samego Samsunga. Ciekawe jak te urządzenia poradzą sobie z konkurencyjnym Androidem.

źródło: liliputing.com