Pierwszy tablet z Tizen emuluje aplikacje z Androida (wideo) | Tabletowo.pl

Pierwszy tablet z Tizen emuluje aplikacje z Androida (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Znacie system operacyjny Tizen? Jeżeli nigdy o nim nie słyszeliście, nie przejmujcie się. To oprogramowanie jest owocem współpracy pomiędzy koncernami Samsung i Intel i wciąż jest w fazie rozwojowej. W serwisie The Handheld Blog opublikowane zostało wideo przedstawiające pierwszy tablet ExoPC działający w oparciu o Tizen. Co w nim fajnego? Otóż, podobnie jak BlackBerry PlayBook, może emulować aplikacje napisane z myślą o systemie Android.

Największą zaletą tego rozwiązania jest automatyczne rozszerzenie zaplecza programowego o setki tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Google Play i poza nim. Jak widać na filmie, emulacja jest całkiem płynna i niewątpliwie ma ogromny potencjał. Opracowana przez firmę OpenMobile Warstwa Kompatybilności Aplikacji (ang. Application Compatibility Layer, ACL) jest w stanie uruchamiać aplikacje z kompatybilnością i responsywnością, którą porównać można natywnym z systemem Android. Czy to prawda, przekonacie się oglądając wideo.

(Drobna uwaga: interfejs tabletu nie jest oficjalnym interfejsem Tizen.)

Technologia ACL została przygotowana dla programistów i producentów OEM. Oznacza to, że przeciętny użytkownik nie będzie miał do niej dostępu, przynajmniej oficjalnie.

Z niecierpliwością czekamy na rozwój Tizen i pierwsze wyposażone weń urządzenia oficjalnie wprowadzone na rynek. Jak zapowiadają Samsung i Intel, oprogramowanie zapewnia najlepsze ze wszystkich mobilnych systemów operacyjnych wsparcie dla HTML5, standardu stanowiącego przyszłość internetu.

via The Handheld Blog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona