Pierwszy szczegółowy test świetnego aparatu Moto X Style

Pierwszy szczegółowy test świetnego aparatu Moto X Style

Dołącz do dyskusji 0

Moto X Style to najnowszy flagowy smartfon amerykańskiej firmy, należącej obecnie do Lenovo. Charakteryzuje się oczywiście znakomitą specyfikacją, jednak podczas prezentacji przedstawiciele producenta bardzo chwalili przede wszystkim aparat główny. Jak dowodzą testy DxO Mark nie były to słowa bez pokrycia. Według tego portalu najnowsza „Motka” to jeden z najlepszych smartfonów do robienia zdjęć, a także kręcenia filmów.

W Moto X Style zastosowano matrycę CMOS BSI o rozmiarze 1/2,4 cala i rozdzielczości 21 Mpix. Nie zabrakło także jasnej przysłony f/2.0 oraz podwójnej lampy doświetlającej, która okaże się niezastąpiona w gorszych warunkach oświetleniowych. W testach jakości zdjęć oraz filmów Motorola uzyskała rezultat godny podziwu – aż 83 punkty. Jedynie Samsung Galaxy S6 zdołał osiągnąć lepszy wynik o całe 3 punkty, a dla porównania Sony Xperia Z3+ zdobyła 82 punkty.

Pośród zalet aparatu w X Style portal DxO Mark wymienił wysoką szczegółowość zdjęć i całkiem niską ilość szumów przy fotografiach robionych w mniej sprzyjających warunkach. Poza tym plus za ekspozycję fotografii. Niestety całość prezentuje się nieco gorzej przy włączonej lampie błyskowej – smartfon ma małe problemy z ostrzeniem obrazu.

Dobrze wypada nagrywane wideo. Sprawnie działa stabilizacja, co przekłada się na świetną jakość, chociaż na filmach można było dostrzec nieliczne artefakty, spowodowane działaniem OIS.

Szczegółowy test znajdziecie na stronie DxO Mark.

Tabletowo.pl Pierwszy szczegółowy test świetnego aparatu Moto X Style Android Ciekawostki Motorola Smartfony

źródło: DxO Mark przez xda-developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona