Pierwszy smartwatch w portfolio Elephone, W2, trafił na sklepowe półki

Elephone, podczas swojej konferencji, która odbyła się w połowie stycznia, zaprezentowało oficjalnie aż sześć smartfonowych nowości i jeden smartwatch. W najbliższych tygodniach wszystkie urządzenia powinny sukcesywnie trafiać do sprzedaży. Teraz przyszedł czas na pierwszy w portfolio inteligentny zegarek – W2.

W jego przypadku to określenie dużo lepiej do niego pasuje niż „smartwatch”. Elephone W2 został bowiem wyposażony w klasyczną, „analogową” tarczę z „fizycznymi” wskazówkami. Metalowa koperta została natomiast przykryta szkłem szafirowym, które ochroni jej górną część przed wszelkimi zarysowaniami, mogącymi oszpecić zegarek. A ten – w moim mniemaniu – prezentuje się naprawdę ładnie i szkoda, żeby po pewnym czasie użytkowania, z uwagi na wizualne „uszczerbki”, trafił do szuflady.

Moja opinia wynika głównie z tego, że mam słabość do smartwatchy, które w rzeczywistości są zwykłymi zegarkami, wzbogaconymi jedynie o inteligentne funkcje. Tak też jest w przypadku Elephone W2 – wyposażony w łączność Bluetooth 4.0 pozwala śledzić aktywność fizyczną użytkownika, sygnalizować, że przebywa on w jednym miejscu zbyt długo oraz monitorować jego sen. Nie zabrakło również funkcji powiadamiania o przychodzących połączeniach oraz alarmów, a także możliwości używania jednego z przycisków jako fizycznego spustu migawki aparatu w sparowanym urządzeniu.

Całość działa dzięki wymiennej baterii o pojemności 210 mAh (druga jest dodawana gratis w zestawie sprzedażowym), która – według zapewnień Elephone – pozwoli nawet na trzy miesiące działania. Producent zadbał także o wodoszczelność – norma IP53 oraz kompatybilność z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.3 lub wyższej oraz z tymi, działającymi na iOS (od wersji 7.0).

Elephone W2 dostępny jest w opcji z srebrną (Classical Silver) lub złotą (Champagne Gold) kopertą i skórzanym paskiem w kolorze brązowym lub khaki. Jego cena wynosi 79,99 dolarów, co w przeliczeniu daje (z podatkiem) około 400 złotych. Wysyłka rozpocznie się 5 lutego.

 

Źródło: GearBest