Samsung Galaxy J2 Core SM-J260 (fot. Samsung)

Pierwszy smartfon z Android Go w ofercie Samsunga. Galaxy J2 Core to budżetowiec z ekranem 5 cali

Premiery budżetowych smartfonów nigdy nie są jakimiś szczególnymi wydarzeniami. Ot, pojawiają się na stronach internetowych producentów, a później w sklepach – i tyle. W domyślnym trybie, postrzegamy tanie telefony jako zło ostateczne, coś, co ma system przestarzały już na starcie, a podzespoły nie dają podstaw do nadziei, że sprzęt będzie dobrze działać. Jednak smartfony z Android Go na pokładzie są trochę inne. 

Android Go powstał, by urządzenia o naprawdę podstawowej konfiguracji mogły korzystać z podstawowych dobrodziejstw Androida Oreo. Ta odchudzona wersja systemu nie zajmuje tyle miejsca, nie zużywa tylu zasobów pamięci i używa lekkich aplikacji, napisanych specjalnie pod nią, w wersji z dopiskiem „Go”.

Samsung właśnie ogłosił premierę swojego pierwszego urządzenia z Androidem Go. Cóż od niego oczekiwać – jest to pozycja przeznaczona przede dla odbiorców w Indiach i Malezji, którzy szukają swojego pierwszego urządzenia wśród sprzętów za małe pieniądze. A przynajmniej tam na samym początku będzie dostępny Galaxy J2 Core.

Galaxy J2 Core ma ekran 5 cali, działający w rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Napędza go procesor Exynos 7570, który jest odpowiednikiem Snapdragona 410. Wyposażony został w dwa aparaty – przedni o rozdzielczości 5 Mpix i główny z matrycą 8 Mpix. O łączność dbają moduły Wi-Fi, Bluetooth 4.2 i GPS. Całość zasila bateria 2600 mAh.

Smartfon jest fabrycznie wyposażony w lżejszy system i mniej aplikacji, a te, które są zainstalowane, zużywają mniej miejsca i pamięci, pozostawiając 1,5 raza więcej przestrzeni na pliki niż byłoby to w wypadku pełnego Androida Oreo.

Na razie nie wiadomo, jak będą kształtować się ceny i kiedy Galaxy J2 Core trafi na inne rynki. Gdy to się stanie, trudno chyba spodziewać się kwot z kosmosu – za naprawdę podstawową specyfikację, która żadnego wrażenia nie robiła nawet dwa lata temu.

 

źródło: Samsung