Samsung Galaxy Grand Prime Plus Samsung Galaxy Grand Prime+ Samsung Galaxy J2 Prime

Pierwszy smartfon Samsunga z procesorem MediaTeka nazywa się Galaxy J2 Prime

Nie Galaxy Grand Prime (2016), ani też nie Galaxy Grand Prime+. Nowy i zarazem pierwszy smartfon Samsunga z procesorem MediaTeka będzie funkcjonował na rynku pod nazwą Galaxy J2 Prime.

To wbrew pozorom dobra informacja. Producent przynajmniej sprawia pozory, że nie zamierza robić sobie bałaganu w portfolio poprzez wskrzeszanie zapomnianych dawno serii (choć w rzeczywistości i tak co bardziej zorientowanym w temacie Galaxy J2 Prime nie przestanie się przez to kojarzyć z Galaxy Grand Prime). Taka dobra mina do nie najlepszej gry.

Zmiana nazwy nadchodzącej nowości nie pociąga jednak (niestety) za sobą zmian w specyfikacji technicznej. Smartfon wciąż ma oferować 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 960×540 pikseli, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737T 1,5 GHz z układem graficznym Mali-T720 600 MHz, 1,5GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej (+microSD) oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie (oba z pojedynczą diodą doświetlającą).

Nie zabraknie też niezbędnych modułów i złącz: Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, LTE, GPS z GLONASS, minijacka 3,5 mm i microUSB. Samsung Galaxy J2 Prime pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow. Za dostarczanie energii odpowiedzialność weźmie natomiast akumulator o pojemności 2600 mAh.

Smartfon pojawił się już nawet w ofercie jednego z rosyjskich sklepów (mamy pewność, że to ten sam model, ponieważ oznaczenie kodowe, SM-G532F, się zgadza). Za Galaxy J2 Prime trzeba w nim zapłacić 9990 rubli, czyli równowartość ~680 złotych.

Źródło: Online Trade przez WinFuture