Oto pierwszy smartfon Samsunga z potrójnym aparatem - Galaxy A7 - Tabletowo.pl

Oto pierwszy smartfon Samsunga z potrójnym aparatem – Galaxy A7

Dołącz do dyskusji 0

No dobrze, ale jaki Galaxy A7? 2018? 2019? Cóż, Samsung nazywa nowy model po prostu „Galaxy A7”, wprowadzając niewielkie zamieszanie w dotychczasowym systemie określania kolejnych smartfonów z rodziny „A”. W sklepach pojawi się pewnie z dopiskiem „(2018)”. Ważniejsza jest jednak inna rzecz: Samsung kluczową zmianę w postaci potrójnego aparatu wprowadza nie do flagowca, a do średniopółkowca.

Smartfon ma 6-calowy wyświetlacz Infinity Display AMOLED Full HD+, ośmiordzeniowy procesor 2.2 GHz, 4 GB lub 6 GB RAM-u oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Jako że wersje przeznaczone na odmienne rynki będą różnić się powyższymi parametrami, trudno na tym etapie określić, jaka przypadnie Polakom. Odmiana 4 GB/64 GB wyposażona będzie w slot kart pamięci microSD, ale edycje ze 128 GB pamięci wewnętrznej będą go już pozbawione.

Tabletowo.pl Oto pierwszy smartfon Samsunga z potrójnym aparatem - Galaxy A7 Nowości Samsung Smartfony

Samsung podkreśla fotograficzne zalety Galaxy A7. Jakżeby mogło być inaczej, skoro to pierwsza tego typu konstrukcja z Korei Południowej.

Potrójny aparat główny urządzenia składa się z:

  • obiektywu szerokokątnego 120º, z matrycą 8 Mpix (f/2.4),
  • jasnego obiektywu z matrycą 24 Mpix, korzystającego w słabszych warunkach oświetleniowych z technologii łączenia danych z czterech pikseli w jeden (f/1.7),
  • obiektywu pomocniczego 5 Mpix (f/2.2), do zbierania danych o głębi ostrości.

Z przodu, nad ekranem, znajdziemy aparat o rozdzielczości 24 Mpix oraz lampę błyskową LED dla uzyskania dobrych fotografii typu selfie. Oprogramowanie umożliwi dodawanie AR Emoji i nakładanie różnych filtrów.

Tabletowo.pl Oto pierwszy smartfon Samsunga z potrójnym aparatem - Galaxy A7 Nowości Samsung Smartfony

Galaxy A7 ma zostać wyposażony w głośniki Dolby Atmos, co może nasuwać myśl o systemie stereo, choć trudno to obecnie potwierdzić. Wiadomo jednak, że czytnik linii papilarnych znajduje się na prawej krawędzi urządzenia, a nie pod ekranem lub na jego pleckach.

Do specyfikacji należy dołączyć jeszcze informację o tym, że smartfon otrzyma zestaw modułów łączności, w tym LTE i NFC (w wersji europejskiej), złącze USB typu B (co może dziwić) oraz baterię 3300 mAh. Całością zarządzać będzie Android 8.0.

Będzie można wybierać z czterech kolorów obudowy – niebieskiej, czarnej, złotej i różowej. Urządzenie ma wymiary 159.8 x 76.8 x 7.5 mm i waży 168 gramów.

Polecamy również:

Galaxy A7 trafi do sprzedaży w Polsce już 28 września. Cena może być atrakcyjna, Samsung szykuje też gratis

źródło: Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona