Oto pierwszy smartfon Samsunga z potrójnym aparatem – Galaxy A7

No dobrze, ale jaki Galaxy A7? 2018? 2019? Cóż, Samsung nazywa nowy model po prostu „Galaxy A7”, wprowadzając niewielkie zamieszanie w dotychczasowym systemie określania kolejnych smartfonów z rodziny „A”. W sklepach pojawi się pewnie z dopiskiem „(2018)”. Ważniejsza jest jednak inna rzecz: Samsung kluczową zmianę w postaci potrójnego aparatu wprowadza nie do flagowca, a do średniopółkowca.

Reklama

Smartfon ma 6-calowy wyświetlacz Infinity Display AMOLED Full HD+, ośmiordzeniowy procesor 2.2 GHz, 4 GB lub 6 GB RAM-u oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Jako że wersje przeznaczone na odmienne rynki będą różnić się powyższymi parametrami, trudno na tym etapie określić, jaka przypadnie Polakom. Odmiana 4 GB/64 GB wyposażona będzie w slot kart pamięci microSD, ale edycje ze 128 GB pamięci wewnętrznej będą go już pozbawione.

Samsung podkreśla fotograficzne zalety Galaxy A7. Jakżeby mogło być inaczej, skoro to pierwsza tego typu konstrukcja z Korei Południowej.

Potrójny aparat główny urządzenia składa się z:

  • obiektywu szerokokątnego 120º, z matrycą 8 Mpix (f/2.4),
  • jasnego obiektywu z matrycą 24 Mpix, korzystającego w słabszych warunkach oświetleniowych z technologii łączenia danych z czterech pikseli w jeden (f/1.7),
  • obiektywu pomocniczego 5 Mpix (f/2.2), do zbierania danych o głębi ostrości.

Z przodu, nad ekranem, znajdziemy aparat o rozdzielczości 24 Mpix oraz lampę błyskową LED dla uzyskania dobrych fotografii typu selfie. Oprogramowanie umożliwi dodawanie AR Emoji i nakładanie różnych filtrów.

Galaxy A7 ma zostać wyposażony w głośniki Dolby Atmos, co może nasuwać myśl o systemie stereo, choć trudno to obecnie potwierdzić. Wiadomo jednak, że czytnik linii papilarnych znajduje się na prawej krawędzi urządzenia, a nie pod ekranem lub na jego pleckach.

Do specyfikacji należy dołączyć jeszcze informację o tym, że smartfon otrzyma zestaw modułów łączności, w tym LTE i NFC (w wersji europejskiej), złącze USB typu B (co może dziwić) oraz baterię 3300 mAh. Całością zarządzać będzie Android 8.0.

Będzie można wybierać z czterech kolorów obudowy – niebieskiej, czarnej, złotej i różowej. Urządzenie ma wymiary 159.8 x 76.8 x 7.5 mm i waży 168 gramów.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/20/samsung-galaxy-a7-polska-kiedy-w-sprzedazy-gratis-cena-w-europie-polsce/

źródło: Samsung