Pierwszy kwartał 2012 okiem ARM. Jest dobrze, będzie lepiej? - Tabletowo.pl

Pierwszy kwartał 2012 okiem ARM. Jest dobrze, będzie lepiej?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Pierwszy kwartał 2012 okiem ARM. Jest dobrze, będzie lepiej? Ciekawostki Nowości

Mikroprocesory ARM kryją się wewnątrz naszych ukochanych smartfonów i tabletów internetowych. Ich projektowaniem i licencjonowaniem (jeśli któryś z producentów zdecydowałby się na stworzenie własnego układu) zajmuje się brytyjska firma ARM (ang. Advanced RISC Machine). Gdyby nie ona, nie byłoby niegdyś popularnej Tegry 2 i jej obecnej, mogącej pochwalić się czterema rdzeniami, następczyni, Tegry 3. Układy ARM wyznaczają trendy na rynku urządzeń mobilnych gwarantując dobrą wydajność idącą w parze z długim czasem pracy na baterii. Z tego powodu niezwykle cieszy nas wiadomość, że pierwszy kwartał 2012 był dla ARM bardzo korzystny.

Na swojej stronie internetowej ARM podzielił się wieścią, iż odnotował wzrost zysków o 13% w porównaniu do pierwszego kwartału 2011 roku. Firma zawdzięcza go dużej liczbie produkowanych procesorów i popularności urządzeń weń wyposażonych. Jeśli jesteście żądni dokładnych liczb, oto one: dochód większy o 13% oznacza zarobek rzędu niemalże 25 milionów dolarów (ze $185,5 mln do $204,9 mln).

ARM twierdzi, że dotychczas wydano licencje na 22 procesory oraz 10 licencji na energooszczędne układy Cortex-M i Cortex-M0+. Podczas gdy liczba chipów dla telefonów komórkowych i tabletów nie uległa zmianie i utrzymuje się na stabilnym poziomie 1,1 mld, ich sprzedaż wzrosła do 800 milionów sztuk (ok. 15% wzrostu w porównaniu do roku ubiegłego).

Na koniec – prognozy. ARM szacuje, że w drugim kwartale bieżącego roku odnotuje dochody większe o kolejne 13%, a liczba wydanych licencji wzrośnie o 27%. Brytyjska firma zachowuje optymizm i wydaje się twardo tkwić w przekonaniu, że urządzenia z procesorami ARM będą zyskiwać na popularności. Biorąc pod uwagę ostatnie premiery i zapowiedzi, nie można się z nią nie zgodzić.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona