Pierwsze zdjęcia ciekawego smartfona chińskiej firmy Qiku 17

Pierwsze zdjęcia ciekawego smartfona chińskiej firmy Qiku

Pierwsze zdjęcia i więcej nowych informacji na temat przygotowywanego smartfonu. Qiku to mało znana chińska firma, która postawiła sobie za cel stworzenie topowego telefonu w bardzo niskiej cenie. Co z tego wyniknie – przekonamy się niebawem. Tymczasem wiemy już, jak będzie wyglądał przygotowywany telefon.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o dobrze zapowiadającym się smarfonie (a nawet dwóch) chińskiego producenta, firmy Qiku. Niezbyt znana na rynku firma ma plany wprowadzenia na rynek świetnie zapowiadających się urządzeń. Pierwsze z nich działać będzie w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon 820 z Adreno 530, drugie natomiast – MediaTek Helio X20 z Mali-T880. Oba telefony będą miały wyświetlacz Full HD oraz porządną pamięć wewnętrzną i więcej niż solidną RAM.

Do internetu wyciekły właśnie zdjęcia drugiego modelu telefonu, nad którym pracuje firma Qiku. Możemy obejrzeć sobie zarówno tył smartfonu, jak i front urządzenia. Czy czegoś to nie przypomina? Moim zdaniem sporo tutaj podobieństwa do ostatnich telefonów firmy ZTE. W każdym razie, urządzenie prezentuje się całkiem interesująco.

Qiku, fot GizChina
Qiku, fot GizChina

Z przecieków dowiedzieć można się również, że grubość nowego smartfona chińskiego producenta wyniesie 9,4 mm. Urządzenie zostanie wyposażone w baterię o pojemności 2500 mAh, która pozwoli na stabilną pracę przez dłuższy czas bez obawy, że telefon zaraz się rozładuje. Nowy produkt firmy Qiku będzie działał dzięki Androidowi w wersji 6.0.

Niestety, cena urządzenia nie jest jeszcze znana. Mimo wszystko zapytam: ktoś z Was byłby zainteresowany kupnem tego modelu?

źródło: GizChina