Pierwsze urządzenia z Gorilla Glass SR+ jeszcze w tym roku

Pierwsze urządzenia z Gorilla Glass SR+ jeszcze w tym roku

Twój smartfon, smartwatch czy nawet tablet korzysta ze specjalnej odmiany szkła lub odpornego plastiku. Dzięki temu trudniej jest zarysować ekran urządzenia. Powstała właśnie technologia łącząca super odporne szkło na pęknięcia z ochroną przed zarysowaniami.

Gorilla Glass SR+ warto przyjrzeć się bliżej. To technologia rozwijana przez firmę Corning, która postanowiła jakiś czas temu połączyć ze sobą rozwiązania Gorilla Glass z tzw. szkłem szafirowym. A zatem, szkło odporne na pęknięcia i wstrząsy ze szkłem, które ma chronić urządzenia przez zadrapaniami oraz zarysowaniami.

Efektem pracy inżynierów jest właśnie technologia Gorilla Glass SR+. Powstała ona przede wszystkim na potrzeby urządzeń „ubieralnych”, takich jak chociażby inteligentne zegarki czy opaski fitness. Zdaniem twórców szkła Gorilla Glass SR+, ich technologia ma być o 70 procent odporniejsza na uderzenia oraz 25 procent lepiej chroniona przed zarysowaniami w porównaniu z konkurencją.

CGG_GlassTypes-SRplus

Technologia Corning ma być znacznie lepszym rozwiązaniem od Gorilla Glass 4 oraz Gorilla Glass 5, a także oferować odporność niemal taką samą, co szkło szafirowe. Wizualnie szkło Gorilla Glass SR+ ma być nieco jaśniejsze od Gorilla Glass 4. Pierwsze urządzenia z Gorilla Glass SR+, jak już wspomniałem, mają trafić na rynek jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej późną jesienią.

Źródło: Corning