Pierwsze urządzenia z Gorilla Glass SR+ jeszcze w tym roku | Tabletowo.pl

Pierwsze urządzenia z Gorilla Glass SR+ jeszcze w tym roku

Dołącz do dyskusji 0

Twój smartfon, smartwatch czy nawet tablet korzysta ze specjalnej odmiany szkła lub odpornego plastiku. Dzięki temu trudniej jest zarysować ekran urządzenia. Powstała właśnie technologia łącząca super odporne szkło na pęknięcia z ochroną przed zarysowaniami.

Gorilla Glass SR+ warto przyjrzeć się bliżej. To technologia rozwijana przez firmę Corning, która postanowiła jakiś czas temu połączyć ze sobą rozwiązania Gorilla Glass z tzw. szkłem szafirowym. A zatem, szkło odporne na pęknięcia i wstrząsy ze szkłem, które ma chronić urządzenia przez zadrapaniami oraz zarysowaniami.

Efektem pracy inżynierów jest właśnie technologia Gorilla Glass SR+. Powstała ona przede wszystkim na potrzeby urządzeń „ubieralnych”, takich jak chociażby inteligentne zegarki czy opaski fitness. Zdaniem twórców szkła Gorilla Glass SR+, ich technologia ma być o 70 procent odporniejsza na uderzenia oraz 25 procent lepiej chroniona przed zarysowaniami w porównaniu z konkurencją.

CGG_GlassTypes-SRplus

Technologia Corning ma być znacznie lepszym rozwiązaniem od Gorilla Glass 4 oraz Gorilla Glass 5, a także oferować odporność niemal taką samą, co szkło szafirowe. Wizualnie szkło Gorilla Glass SR+ ma być nieco jaśniejsze od Gorilla Glass 4. Pierwsze urządzenia z Gorilla Glass SR+, jak już wspomniałem, mają trafić na rynek jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej późną jesienią.

Źródło: Corning

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona