Pierwsze tablety z Windows 8 od Acera, Asusa i Toshiby już na Computex 2012? - Tabletowo.pl

Pierwsze tablety z Windows 8 od Acera, Asusa i Toshiby już na Computex 2012?

Prace nad najnowszą wersją okienkowego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 8, powoli zmierzają ku końcowi. Kilkadziesiąt godzin temu w nasze ręce oddana została ostatnia testowa wersja platformy, Windows 8 Release Preview, która daje nam ogólny zarys tego, jak ostatecznie będzie wyglądał i działał system, który znacznie ewoluował. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że oficjalna premiera Windows 8 będzie miała miejsce w okolicy października. Wtedy to również mają zadebiutować pierwsze urządzenia, w tym tablety, pracujące w oparciu o ten system. A gdyby tak poznać je kilka miesięcy wcześniej?

Najbliższa okazja ku temu będzie w dniach 5-9 czerwca, kiedy to Tajwańczycy będą gościć największych producentów elektroniki na targach Computex 2012. W sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji dotyczących tego, co w najbliższych dniach możemy zobaczyć. I tak, wiele wskazuje na to, że na stoiskach Acera, Asusa i Toshiby zobaczymy pierwsze tablety z Windows 8. Oczywiście może się okazać, że sprzęt ten będzie działał na Windows 8 Release Preview (jak na MWC w Barcelonie tablet ViewSonic – Windows 8 Consumer Preview), by po oficjalnej premierze Windows 8 móc od razu zaoferować klientom urządzenia bez potrzeby czekania na ich prezentację, a kilka miesięcy później – rynkowy debiut.

Z informacji uzyskanych przez redaktorów serwisu Bloomberg wynika, że Asus zamierza pokazać sprzęt z procesorami Intela i Nvidii (ciekawe czy faktycznie poznamy tablet Transformer z dwoma systemami: Androidem i Windows 8?), Acer – Intela, natomiast Toshiba – Texas Instruments OMAP. Co z firmą Qualcomm? Możliwe, że zobaczymy sprzęt testowy z Windows 8 oparty o jednostkę Snapdragon.

Targi Computex 2012 ruszają już za kilka dni – będziemy je śledzić z wielkim zainteresowaniem.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona