Pierwsze tablety z Ubuntu jeszcze tej jesieni | Tabletowo.pl

Pierwsze tablety z Ubuntu jeszcze tej jesieni

Dołącz do dyskusji 0

Gdy rok temu firma Canonical na swojej stronie internetowej umieściła zegar odliczający czas, wiele osób zastanawiało się, co kryje się za takim działaniem. Okazało się, że firma ogłosiła prace nad mobilnym Ubuntu, jednak jak na razie urządzeń z tym systemem jest jak na lekarstwo. Pojawiły się jednak informacje od samego szefa Canonical, Marca Shuttlewortha, że pierwsze tablety i smartfony z Ubuntu Touch ujrzymy jeszcze w tym roku, a konkretniej jesienią.

Mark Shuttleworth wspomniał, że pierwsze tablety z Ubuntu pojawią się na jesieni jednocześnie ze smartfonami. Według niego, prace nad systemem w wersji 14.04 w znacznej części składają się z optymalizacji interfejsu Ubuntu Touch właśnie pod tablety, tak by debiut nowej platformy wypadł jak najbardziej okazale.

Po takich deklaracjach założyciela Canonical od razu rodzi się pytanie: kto wyprodukuje urządzenia z systemem opartym o jądro Linuksa? Według przypuszczeń, na dzień dzisiejszy bowiem konkretów nie znamy, mogą to być firmy takie jak HP, Lenovo (partnerzy Canonical na rynku PC), a także mniejsi producenci znani z budżetowych urządzeń z Androidem. W kuluarach mówi się też o firmie System76, zajmującej się realizacją zamówień na składane komputery z Ubuntu na pokładzie.

Bardziej dynamiczny rozwój systemu i urządzeń z nim powinien przyjść wraz z nadejściem 2015 roku, bowiem wówczas na platforma ma już korzystać z interfejsu Unity 8 i w pełni wydajnego serwera wyświetlania Mir. Kto wie, czy wówczas do projektu nie dołączą się nowi producenci i operatorzy.

A Wy co sądzicie o mobilnym Ubuntu? Uważacie, że platforma ma szansę powalczyć z Androidem, Windowsem i iOS’em na tabletowym polu bitwy?

[źródło]

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona