Pierwsze tablety z procesorem Allwinner A33 kosztują 60 dolarów

Chińska firma Allwinner zapowiedziała ostatnio autorski, 64-bitowy procesor, ale inną ważną informacją jest to, że już można znaleźć pierwsze produkty z ich układem A33. Pisałem już o nim, ponieważ jego cena miała wynieść tylko 4,99 dolara. Okazuje się jednak, że tak naprawdę kosztuje on 4 dolary, a tablety za 60 dolarów nie są czymś nierealnym.

Allwinner A33 to budżetowy procesor kosztujący producentów tylko 4 dolary. Jest on wyposażony w 4 rdzenie Cortex-A7, a razem z nim dostajemy układ graficzny Mali-400 MP2. Wspiera maksymalną rozdzielczość ekranu 1280 x 800 pikseli i może odtwarzać filmy FullHD. Poza tym dzięki technologii SmartColor kolory są bardziej naturalne, a jednocześnie procesor nie jest tak prądożerny, jak konkurencyjne układy. Według Allwinner na 4000 mAh baterii ich procesor może wytrzymać do 300 godzin w trybie czuwania, 6,5 h oglądania filmów 1080p, 6 godzin grania w gry 3D oraz 8 h odtwarzania muzyki. Poniżej możecie zobaczyć porównanie z konkurencyjnym układem:

Poniżej możecie zobaczyć film promujący procesor A33, na którym znajdziecie wypowiedzi pracowników oraz będziecie mogli zobaczyć jak wygląda ich fabryka:

Najważniejsze jednak jest dla wielu z Was to, że pojawiły się już tablety kosztujące około 60 dolarów z tym procesorem. One mogą stać się ciekawym wyborem dla ludzi, którzy nie szukają zaawansowanych rozwiązań, a zależy im na jak najniższej cenie.