Pierwsze tablety z Intel Atom Cherry Trail (14 nm) zadebiutują w ciągu najbliższych sześciu miesięcy

Jeśli ktoś jeszcze rok czy dwa lata temu powiedziałby mi, że Intel będzie jednym z najważniejszych i najbardziej liczących się dostawców mobilnych jednostek centralnych, z całą pewnością bym go wyśmiała. Okazuje się jednak, że koncern zagrzał sobie miejsce wśród tych najlepszych i wcale nie zamierza z niego ustępować. Co więcej, rozwija swoje kolejne mobilne projekty, czego świetnym przykładem jest najnowsza rodzina procesorów – Intel Atom Cherry Trail.

Aktualnie w tabletach z chipami Intela mamy do czynienia z procesorami wykonanymi w 22-nanometrowym procesie technologicznym. Cherry Trail będą zatem pierwszymi mobilnymi układami 14-nanometrowymi w historii tej firmy. Intel już kilka miesięcy temu zapowiadał, że przedstawiciele Cherry Trail będą mogli się pochwalić przede wszystkim lepszą i szybszą grafiką oraz większą energooszczędnością – w stosunku do obecnej generacji procesorów. Do dziś jednak nie wiadomo było kiedy możemy się spodziewać pierwszych nowości produktowych, w których znajdą się te jednostki.

Reklama

Dziś dowiedzieliśmy się, że pierwsze tablety z nowymi chipami mają zadebiutować w pierwszej połowie 2015 roku – mają to być zarówno modele z Androidem, jak i Windowsem. Co więcej, układy będzie można łatwo połączyć z modemem 4G LTE Intel XMM 726x, więc nie musicie się martwić – także i o tym Intel pomyślał. Będą również oferowały wsparcie dla technologii Intel RealSense.

Szczegóły odnośnie nowej rodziny procesorów Intela wciąż nie są znane, choć ich debiut został zapowiedziany już na IDF 2014. Przedstawiciele firmy twierdzą, że zdradzą więcej informacji, jak już pierwsze urządzenia będą gotowe do prezentacji. Czyli jeszcze kilka miesięcy musimy cierpliwie poczekać.