Pierwsze tablety z elastycznymi ekranami od Samsunga na początku 2015? | Tabletowo.pl

Pierwsze tablety z elastycznymi ekranami od Samsunga na początku 2015?

Dołącz do dyskusji 0

Już od kilku lat pojawiają się wzmianki o w pełni elastycznych ekranach i ich zastosowaniu. Niektóre firmy przedstawiały zarówno prezentacje multimedialne jak i przykładowe modele – wszystko jednak tylko jako koncepcje. Samsung pierwsze patenty na tablety z wykorzystaniem tej technologii składał jeszcze w 2012 roku. Jednak od tego czasu jak nie było urządzeń końcowych tak wciąż nie ma. Ale czy to się wkrótce zmieni?

Jeżeli wierzyć koreańskim źródłom, to i owszem. Mówi się, że Samsung przygotowuje specjalny tablet o przekątnej ekranu od 8 do 9 cali. Sam wyświetlacz miałby być stworzony przy zastosowaniu technologii OLED i oferować rozdzielczość fullHD (1920 x 1080 pikseli). Najważniejszy jednak jest sposób zginania tabletu – urządzenie ma pozwolić na podwójne złożenie. W ten sposób można by było zmniejszyć 8 calowy ekran do rozmiarów przeciętnego smartfonu. Oczywiście nie chodzi o grubość, gdyż ta po złożeniu będzie mogła wynosić dość sporo. Niemniej całość brzmi co najmniej ciekawie.

elastyczny_tablet_samsunga_2015

Całość ma opierać się o powyższy patent, którego wniosek Samsung złożył jeszcze pod koniec 2012 roku. Jeżeli wierzyć źródłom, aktualnie istnieją już działające prototypy takiego tabletu.

Kiedy zatem można spodziewać się pojawienia konkretnych urządzeń na rynku? Prawdopodobnie na początku 2015 roku. Nie wiadomo jednak, na ile będzie ograniczona ich dostępność oraz jak wielką kwotę przyjdzie za nie zapłacić. Pozostaje nam zatem tylko czekać. W międzyczasie z pewnością warto zainteresować się tabletami Samsunga z serii Galaxy Tab S, których premiera odbędzie się już 12 czerwca.

Na koniec pytanie do Was – czy oczekujecie urządzeń z giętkimi ekranami? A może jest to tylko zbędny bajer? Dajcie znać w komentarzach. ;-)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona