Pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od Panasonic. Od razu trzy modele

Słuchawki prawdziwie bezprzewodowe to coś, co w swojej ofercie chce obecnie mieć chyba każdy producent sprzętu audio dedykowanego masowemu odbiorcy. Do tego grona właśnie dołączył Panasonic, prezentując trzy modele słuchawek dokanałowych. Co istotne, na tym nie poprzestał.

Słuchawki dokanałowe: 2x Panasonic, 1x Technics

Pierwszy z zaprezentowanych na targach CES 2020 modeli to podstawowe słuchawki RZ-S300W. Wyposażone zostały we wbudowany mikrofon MEMS, niezależne połączenie Bluetooth dla lewej i prawej słuchawki oraz wsparcie dla aplikacji Panasonic Audio Connect. Odporność na niesprzyjające warunki użytkowania spełniła normę IPX4.

Reklama

Model wyżej – RZ-S500W – ma dodatkowe mikrofony, odpowiadające za realizację funkcji redukcji dźwięków otoczenia, której zabrakło w RZ-S300W. To właściwie wszystko, co wiemy o słuchawkach, które trafią na rynek pod marką Panasonic. Nieco więcej dowiedzieliśmy się o modelu, na którego obudowie znajdzie się logotyp Technics.

Będą to najbardziej zaawansowane technologicznie słuchawki spośród premier Panasonica. Od swoich braci z głównej marki, model EAH-AZ70W różni się materiałem, z którego wykonano membrany przetworników dynamicznych. Zastosowano tutaj grafen, co sprawia, że wybrzmiewanie dźwięku jest pełniejsze, a praca słuchawek nie wymaga tyle energii, co w przypadku powszechnie stosowanych rozwiązań.

Dzięki temu udało się osiągnąć czas pracy na poziomie 6 godzin z włączoną redukcją szumów, a etui-ładowarka pozwala na przeprowadzenie jeszcze trzech pełnych doładowywań. Łącznie 24 godziny muzyki na jednym ładowaniu pudełka.

Niestety, na tą chwilę nie znamy ceny, ani większych szczegółów technicznych przygotowanych rozwiązań, w tym zastosowanych kodeków. Wiemy natomiast, że nowości powinny znaleźć się na sklepowych półkach już w czerwcu 2020 roku.

Słuchawki nauszne dla bassheadów

Poza prawdziwie bezprzewodowymi  słuchawkami, dedykowanymi większości odbiorców, producent zaprezentował trzy modele słuchawek nausznych, wykorzystujących technologię XBS Deep, znacząco zwiększającą ilość generowanych tonów niskich.

Modele RB-M300B, RB-M500B i RB-M700B trafią do sprzedaży w kwietniu bieżącego roku.

Soundbar dla graczy

Poza nowymi słuchawkami, Panasonic pokazał również soundbar dedykowany graczom pecetowym i konsolowym. Panasonic deklaruje zgodną i bezproblemową współpracę z dowolnym monitorem i telewizorem. Urządzenie oferuje predefiniowane ustawienia poprawiające jakość dźwięku, które działają w następujących trybach: RPG, FPS oraz Voice. O głośniku wiemy jedynie tyle, że powstawał we współpracy z firmą Square Enix, a jego premiera ustalona została na czerwiec.

I jak? Podobają się nowości od Panasonica? Tak średnio? Też tak myślę…

Źródło: Android Authority