Pierwsze informacje o VKworld T1 - kolejnym smartfonie z 6-calowym wyświetlaczem 17

Pierwsze informacje o VKworld T1 – kolejnym smartfonie z 6-calowym wyświetlaczem

Na wprowadzenie do sprzedaży 6-calowego smartfona decyduje się coraz więcej producentów. Wśród ostatnich takich właśnie nowości można wymienić Samsunga Galaxy A9 (wkrótce również w wersji Pro), Huawei Mate 8 (następcy bardzo dobrze przyjętego przez użytkowników Mate 7) oraz Gionee Marathon M5 Plus. Wkrótce do ww. dołączy VKworld T1.

Smartfon zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości (najprawdopodobniej) Full HD (1080×1920). Producent pochwalił się w przekazanych wiadomościach, że stosunek powierzchni ekranu do całego panelu przedniego wyniesie 83% oraz, że zajmie on całą szerokość od prawego do lewego boku. Co prawda można to zauważyć na materiałach promocyjnych, jednak ostatecznie może się niestety okazać, że kryje się za tym na małe oszustwo, czyli zastosowanie szkła 2.5D, które pomaga uzyskać taki efekt.

O pozostałej specyfikacji technicznej wiadomo na razie tylko tyle, że VKworld T1 zaoferuje również Dual SIM oraz akumulator o pojemności 4500 mAh. Wszystkie podzespoły zostaną „schowane” w metalowej obudowie w jednym z dwóch kolorów: białym lub różowym (Rose Gold) – choć możliwe, że producent zdecyduje się dać klientom większy wybór w tej kwestii.

Nie podano niestety sugerowanej ceny – wtedy byśmy mogli wysnuć pewne przypuszczenia, co do pozostałych podzespołów. Dlatego też nie pozostaje nam nic, jak poczekać na kolejne szczegóły. Wtedy dopiero można będzie uznać, czy VKworld T1 jest wart zakupu, czy niestety konkurencja go zmiażdży.

Źródło: Android Headlines