Może to głupie, ale ludzie na pierwszej randce zwracają uwagę na to, jaki smartfon ma druga osoba | Tabletowo.pl

Może to głupie, ale ludzie na pierwszej randce zwracają uwagę na to, jaki smartfon ma druga osoba

Dołącz do dyskusji 0

Mówi się, że miłość jest ślepa. Może i faktycznie jest, ale na pierwszej randce trudno dać się od razu ustrzelić amorowi (choć oczywiście się zdarza, aczkolwiek to raczej wyjątki od reguły). Przy pierwszym spotkaniu zarówno On, jak i Ona mają oczy szeroko otwarte i zwracają uwagę na dużo rzeczy. Jak się okazuje, na używanego przez drugą osobę smartfona również. Co więcej, według badań, właściciele iPhone’ów mają większą tendencję do patrzenia krzywo na użytkowników urządzeń z Androidem.

Przypomnijcie sobie swoją ostatnią, pierwszą randkę. Zwróciliście uwagę, jakiego smartfona używa Ona/On? Wpłynęło to jakkolwiek na Waszą ocenę tej osoby? Te pytania wydają się śmieszne, ale zupełnie ludzkie jest przecież ocenianie kogoś, również przez pryzmat posiadanych przez niego rzeczy (kto tego nigdy w życiu nie zrobił, niech pierwszy rzuci kamień).

Dlaczego jednak w ogóle o tym mówię? Ano dlatego, że w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ankietę wśród 5000 singli, która miała sprawdzić, jaką rolę odgrywa technologia w randkowaniu. Okazuje się, że wśród właścicieli iPhone’ów istnieje 21-krotnie większe prawdopodobieństwo, że negatywnie ocenią oni użytkownika smartfona z Androidem na pierwszej randce. Z drugiej strony osoby, korzystające z ekosystemu Google, również mają tendencję do krzywego patrzenia na klientów Apple, chociaż w ich przypadku prawdopodobieństwo jest mniejsze (15-krotne).

Przywoływane badanie dostarcza nam jednak jeszcze więcej ciekawych danych. Otóż 58% respondentów stwierdziło, że nie chciałoby, aby ta druga osoba trzymała telefon na stole podczas randki. 75% nie chciałoby również, aby odbierała ona telefon bez żadnego wyjaśnienia, a 66% powiedziało „nie” pisaniu SMS-ów w czasie spotkania. Co ciekawe, aż 92% pytanych kobiet przyznało, że negatywnie oceniłoby fakt posiadania przez tę drugą osobę starego modelu telefonu.

Chociaż badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych, kilka wniosków można uznać za uniwersalne. Osobiście nie wiem jednak, czy w Polsce tak samo wyglądałaby sprawa oceniania używanego przez drugą osobę systemu operacyjnego, ponieważ należy pamiętać, że USA to kraj zdominowany przez Apple. No i jeszcze nie daje mi spokoju ta ostatnia kwestia… Drogie Panie z Polski, Wy również przywiązujecie tak dużą uwagę do tego, jakiego telefonu używa mężczyzna?

Źródło: Singles in America przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona