Pierwsza Lumia Microsoftu to będzie 5-calowa 535? 22

Pierwsza Lumia Microsoftu to będzie 5-calowa 535?

Microsoft wykupił Nokię, a dokładniej jej dział mobilny i od teraz nowe urządzenia nie będą już mieć w nazwie tej legendarnej marki. Pierwsze takie urządzenie pojawi się już 11 listopada i będzie to prawdopodobnie Nok… Microsoft Lumia 535.

Microsoft zapowiedział to bardzo minimalistycznym obrazkiem, który nie zdradza zbyt wiele.

microsoft_mov14_teaser

Jednak od czego jest technologiczna część internetu, jak nie od wycieków nowych produktów? Dzięki temu właśnie wiemy, że w Chinach została dostrzeżona Lumia 535, która będzie wyposażona w 5-calowy ekran o rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Jest to spory wzrost w stosunku do poprzednich urządzeń z serii 5XX, która miały tylko 4 cale. Pokazuje to, że budżetowce też rosną i coraz trudniej będzie dostać sensowny produkt mający mniej niż 4,5 cala.

Jednak wracając do specyfikacji tego urządzenia to ta Lumia będzie napędzana Snapdragonem 200 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w niej 8 GB pamięci wbudowanej, 5-megapikselowy aparat z diodą doświetlającą (VGA na przednim panelu) oraz baterię o pojemności 1900 mAh. Ma być ona dostępna w 7 wariantach kolorystycznych i zaoferuje dual sim (prawdopodobnie zostaną pokazane dwie wersje, z dual sim oraz bez tej funkcji).

Jest to oczywiście budżetowiec, ale prezentuje się bardzo przyzwoicie (1 GB RAM). Problemem będzie od teraz nazewnictwo tych produktów, ponieważ we wstępie nie pomyliłem się specjalnie, ale odruchowo chciałem napisać Nokia Lumia. Microsoft musi powiedzieć klientom, że zniknięcie napisu Nokia nie oznacza, że będą to gorsze produkty.