Pierwsza grafika LG G6 – żeby zyskać przewagę nad Samsungiem Galaxy S8, smartfon może mieć premierę w lutym

LG G5 pod kilkoma względami nie spełnił oczekiwań, jakie w nim pokładano, dlatego wielu z zainteresowaniem przygląda się temu, co takiego pokaże LG w modelu G6. Pojawił się pierwszy render tego modelu oraz plotki, jakoby producent zamierzał wyprzedzić Samsunga w premierze flagowego urządzenia. Skoro Galaxy S8 ma się pojawić dopiero w kwietniuLG zamierza to wykorzystać i rozpocząć sprzedaż modelu G6 wcześniej.

LG G5, choć zaprezentowany w lutym tego roku, do sprzedaży trafił dopiero na początku kwietnia. Samsung najprawdopodobniej nie zaprezentuje swojego nowego flagowca na targach Mobile World Congress w Barcelonie, na przełomie lutego i marca 2017 roku. Zatem LG, jeśli się pośpieszy, i nie tylko pokaże nowy model na MWC, ale też wprowadzi go do sprzedaży niedługo później, może zyskać nawet miesiąc przewagi nad Samsungiem. A miesiąc to dużo.

Jeśli LG jest wystarczająco zuchwałe, może w ogóle pominąć imprezę w Barcelonie i ogłosić premierę G6 podczas dedykowanej konferencji jeszcze wcześniej, lub niedługo po niej. Jest to jednak mało prawdopodobne. Jakkolwiek, wcześniejsza, strategiczna premiera LG G6 wraz z dobrą kampanią reklamową może pomóc firmie wypracować dobry start, tak by podczas premiery Samsunga Galaxy S8, mieć już jakieś zaplecze sprzedażowe. Zmniejszyłoby to dystans do Samsunga, którego flagowe urządzenie i tak zapewne wielokrotnie przebije popularnością LG G6.

LG G6 ma się sporo różnić od poprzednika. Firma podobno realizuje kompletnie nowy projekt, który zakłada użycie zarówno metalu, jak i szkła. Spowoduje to, że bateria przestanie być wyjmowalna, ale smartfon prawdopodobnie zyska wodoodporność i ładowanie bezprzewodowe. W sieci pojawił się już pierwszy render, który pokazuje, że smartfon będzie węższy od LG G5, choć układ aparatów i czytnika linii papilarnych nie ma się znacząco zmienić.

Dla porównania, wrzucam też szkic przedstawiający wymiary LG G5.

źródło: ETnews,  GSMarena, AndroidAuthority